Zdjęcie: Materiały zespołu Kult
Reklama

Nie samymi juwenaliami żyje Rzeszów! W teatrze bilety za 300 groszy, w Vinylu prawie Nirvana. Na Podpromiu Polska Noc Kabaretowa. A do tego „Seks dla opornych” na uczelni. W ten weekend dzieje się w mieście nie tylko na Politechnice Rzeszowskiej.

PIĄTEK (11 maja)

Zdjęcie: Materiały prasowe. Zespół Enej

Jeśli jesteś miłośnikiem gier planszowych, to koniecznie musisz pojawić się w Królestwie Bez Kresu o godz. 18:00. Tam na ciebie czeka XXIV edycja „Nocy Planszówkowej”, gdzie zagrasz w gry planszowe i karciane. Do wyboru są: „Gra o tron”, „Catan”, „Dixit”, „Magnaci”, „Robinson Crusoe”, „Obecność”, „Rok 1863”, „Monopoly”, „Ryzyko”, „Talisman”, „Rummikub”, „Piekło okopów” i wiele innych. Można też przynieść swoje egzemplarze. Wstęp wolny.

Ms. Obsession w Radiu Rzeszów

O 19:00 warto wpaść z kolei zajrzeć do Polskiego Radia Rzeszów (u. Zamkowa  3), gdzie zagra Ms. Obsession – wokalistka, autorka tekstów, która również komponuje i produkuje muzykę, nie stroniąc od interesujących kolaboracji z co ciekawszymi producentami sceny elektronicznej w Polsce. 27 października 2017 roku ukazał się jej album „Manekin”, którego wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Wstęp wolny.

“Seks dla opornych”

Jeśli lubicie seks, to koniecznie o 19:45 musicie pojawić się na Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Dąbrowskiego 83), bo tam właśnie Teatr Bo Tak zagra dla was „Seks dla opornych”. Bilety w cenie 35/45 zł można kupić w serwisie kupbilecik.pl.

„Seks dla opornych” to wyśmienita komedia, pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach, wyobrażeniach i punktach widzenia, które rozmijają się pokazując dobitnie, że kobiety są z wenus, a mężczyźni z marsa. Warto zobaczyć tą mądrą, obfitującą w błyskotliwe dialogi  sztukę o życiu, przemijaniu i miłości, która bawi i wzrusza do łez. Spektakl adresowany jest do widzów dorosłych.

„Sinobrody – nadzieja kobiet”

W piątek, sobotę i niedzielę  o godz. 19:00 w Teatrze W. Siemaszkowej w tym sezonie teatralnym czeka na nas ostatnia premiera, którą jest spektakl „Sinobrody – nadzieja kobiet” według dramatu Dei Loher w reżyserii Jakuba Kasprzaka. Bilety w cenie 30/40 zł można kupić w kasie teatru.

Głównym tematem sztuki  jest nienasycenie. Człowiek doświadcza w życiu mocnych chwil, w których czuje, że żyje prawdziwie: zakochuje się, opłakuje stratę, boi się o swoje życie, osiąga duchowy spokój. Momenty te pojawiają się jednak niespodziewanie, można ich poszukiwać, ale niemożliwym jest zapanowanie nad nimi. Co gorsza, są krótkotrwałe

O premierze spektaklu więcej możecie przeczytaj TUTAJ.

Jam session w “Nowej Kulturze”

W Nowej Kulturze (ul. Dymnickiego 4) czeka na was o 20:00 kolejna odsłona piątkowego jam session. Tym razem będzie ono w klimatach elektroniczno-akustycznych. Tradycyjne instrumentarium (gitary, bas, cajon) zostanie uzupełnione o elektroniczne smaczki. Wstęp wolny.

25. Rzeszowskie Juwenalia

W piątek czeka nas też drugi dzień 25. Rzeszowskich Juwenaliów. Na głównej scenie miasteczka akademickiego Politechniki Rzeszowskiej zagrają: Kękę, KSU, Enej i Kult. Koncerty rozpoczynają się o godz. 19:30. W sobotę z kolei zagrają: Beata i zespół Bajm, grupa Strachy na Lachy oraz raper Kali.

SOBOTA (12 maja)

Fot. Facebook.com / Zakopower

Kolejny, czwarty raz na pasie startowym w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka odbędzie się nocny bieg „Skywayrun”. Niezmienne do przebiegnięcia jest trasa licząca 5 km. Nocny bieg rozpoczyna się minutę przed północą. Co roku bierze w nim udział kilkaset osób.

12 maja odbywa się Dzień Teatru Publicznego. Z tej okazji warto zajrzeć  o 18:00 do „Siemaszki” by zobaczyć  „Piaf”. Nasza recenzja TUTAJ.  

Teatr Maska z okazji swojego święta za 300 groszy przygotował z kolei dla swoich widzów spektakl „Na pełnym morzu”, który można zobaczyć  o godz. 19:00.

Brzezowski w Lukrze

Miłośnicy tatuażu powinni koniecznie zajrzeć w sobotę do klubu Lukr (al. Kopisto 1). Tam przez całą noc w rytm nieziemsko gorącej muzyki, mistrz aerografu, stały bywalec konwentów tatuażu w Polsce i za granicą Adam Brzezowski przedstawi nam swoją interpretację “Królowej Nocy”.

Adam Brzezowski pochodzący z Podkarpacia artysta, który związany był z markami takimi jak Harley Davidson, Jack Daniels, którego modelkami była m.in. Małgorzata Godlewska. Impreza rozpocznie się o 21:30. Do 23:00 wstęp wolny, później 10 zł.

„Rzeszowskie Kapele Serc”

O godz. 18:00 w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się koncert „Rzeszowskie Kapele Serc”. Koncert jest dedykowany Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci. Podczas imprezy wystąpi znany zespół Zakopower oraz Zespół Tańca Ludowego „Rzeszowianka” z Młodzieżowego Domu Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Karpaty” z Rzeszowskiego Domu Kultury Zespół „Karczmarze”.

W czasie imprezy Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci będzie prowadziło zbiórkę pieniędzy oraz aukcje, z której dochód zostanie przeznaczony w całości na hospicjum. Wstęp – za okazaniem wejściówek, które można rezerwować pod numerem telefonu 536 220 344.

Akcja koncertów „Kapele serc” , została zainicjowana w 2009 roku przez Polską Sekcję CIOFF, organizację zrzeszającą zespoły ludowe w Polsce i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Jej efektem było zorganizowanie wielu koncertów charytatywnych w całej Polsce na rzecz ludzi, organizacji i instytucji potrzebujących różnorodnej pomocy, a także organizujących i niosących pomoc.

NIEDZIELA (13 maja)

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Kabaret Moralnego Niepokoju

O godz. 10:00 w cafepubie „Niezła sztuka” (ul. Sobieskiego 18) odbędzie się kolejny kiermasz rękodzieła. Swoje prace wystawiać będą: Ceramiczne cuda – ceramika użytkowa i ozdobna oraz Handmade by Wolfie – dziergane, szydełkowane i szyte ozdoby, zabawki i inne, a także Zakład Aktywności Zawodowej w Rzeszowie – ogrody w szkle (i nie tylko). Wstęp wolny.

W niedzielę odbędzie się muzyczny piknik pod hasłem #PomnikMaZostać. Piknik rozpocznie się w pobliżu pomnika Czynu Rewolucyjnego o godz. 15:00. Organizatorzy pikniku chcą „rockandrollowo” wyrazić sprzeciw wobec planów usunięcia pomnika. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ

Polska Noc Kabaretowa

W niedzielę do Rzeszowa na Podpromie o godz. 17:00 zawita Polska Noc Kabaretowa. Bilety od 85 zł do 200 można kupować na stronie kabaretowebilety.pl i kulturairozrywka.pl.
PNK to coroczne widowisko rozrywkowe, które od lat w każdym z kilkudziesięciu miast Polski zbiera kilka tysięcy fanów rozrywki na najwyższym poziomie.

Podczas PNK nie zabraknie premierowych skeczy, które rozbawią do łez. Autorem scenariusza „Zabawy Stulecia” jest Robert Górski. Siódmą już edycję PNK poprowadzi po raz pierwszy Kabaret Moralnego Niepokoju. Wystąpią również: Ireneusz Krosny, Marcin Daniec, Kabaret Nowaki, Kabaret Skeczów Męczących oraz niezrównany Igor Kwiatkowski.

PNK potrwa około czterech godzin. 

“Jeleń” w “Przedmieściu”

W Teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4) o 18:00 można zobaczyć przedstawienie „Jeleń” wg tekstu Sławomira Mrożka w wykonaniu Teatru Grymas. Jednoaktówka „Jeleń” została napisana na początku lat 60. XX w. i opublikowana jedynie w Niemczech. W październiku 1965 r. została wystawiona w Berlinie. Później tekst nieoczekiwanie zaginął i dopiero całkiem niedawno zostało odnaleziony.

– My podążamy za absurdalnym humorem Mrożka, a jednocześnie tworzymy swoją wariację na temat fascynacji turystów spod samiuśkich “Tater” tym leśnym osobnikiem” – zapowiada Teatr Przedmieście. Wstęp wolny.

W klubie Vinyl (al. Piłsudskiego 31) o godz. 20:00 odbędzie się Nirvana Tribute Show w wykonaniu M.Others. Musisz się na tej imprezie pojawić, jeśli pragniesz szczerych emocji i prawdziwej nirwany. Na koncercie zabrzmią twoje ulubione kawałki, które będziesz śpiewał razem z zespołem, bo na pewno znasz je na pamięć. Na koncercie spodziewaj się nieoczekiwanego! Bilety w cenie 30 zł można kupić na stronie klubu lub w dniu koncertu za 40 zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: