Zdjęcie: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

855 dawek preparatu Johnson&Johnson czeka w mobilnym punkcie przy urzędzie wojewódzkim w Rzeszowie. Trwa weekendowa akcja szczepień przeciwko COVID-19.

W sobotę w mobilnym punkcie przy Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie zaszczepiono 145 osób. Nie jest to wynik imponujący, bo kadra medyczna ze szpitala MSWiA była gotowa wykonać nawet 500 zastrzyków dziennie. 

– Trafiło do nas 1000 dawek jednodawkowego preparatu Johnson&Johnson. Byliśmy w pełni zmobilizowani, przygotowaliśmy sześć stanowisk do szczepień – mówi Jolanta Tomczyk-Fila, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej PUW w Rzeszowie.

– Rozważaliśmy nawet możliwość ściągnięcia dodatkowych dawek. Niestety, zainteresowanie nieco spadło, być może przez pogodę – dodaje.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie już raz prowadził weekend szczepień. Akcja została zorganizowana na majówkę (1-3 maja). Przez trzy dni zaszczepiono wtedy 2330 osób.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na poprawę frekwencji jest szansa jutro. Punkt przy urzędzie wojewódzkim będzie otwarty w niedzielę od godz. 9:00 do 16:00. Przypomnijmy, że skierowanie na szczepienie nie jest wymagane. Zaszczepić się może każda osoba, która ukończyła 18 lat.

Co jednak, jeśli część z pozostałych 855 dawek nie zostanie wykorzystana? – Nie ma ryzyka, że jakakolwiek szczepionka się zmarnuje. Te, których nie zużyjemy, wrócą do MSWiA, gdzie zostaną użyte zgodnie z harmonogramem – tłumaczy Michał Mielniczuk, rzecznik PUW.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama