Reklama

Jak przy każdym kredycie, podobnie przy szybkich kredytach, pożyczkobiorca zostaje poddany weryfikacji, aby sprawdzić jego historię kredytową. Bank czy parabank, każda instytucja bardzo dokładnie sprawdza swojego klienta przed podjęciem finalnej decyzji odnośnie przyznania kredytu.

Jak wziąć szybki kredyt online?

Szybkie kredyty od ręki to przede wszystkim bardzo wygodna forma brania pożyczek. Całość transakcji realizujesz w zaciszu swojego domu, dzięki czemu oszczędzasz czas. Czasem, aby wziąć kredyt przez Internet, wystarczy wejść na stronę pożyczkodawcy, wypełnić formularz i kredyt zostaje przyznany nawet w 15 minut. Jeśli dopiero rozglądasz się za propozycjami kredytowymi, bardzo fajnym rozwiązaniem są porównywarki cenowe takiej jak Racoongo.com, dzięki którym w jednym miejscu możesz porównać oferty różnych kredytodawców.

Weryfikacja

Podczas procesu weryfikacyjnego, pożyczkodawca prześwietla Cię w różnych instytucjach, aby potwierdzić Twoje dane osobowe jak i sprawdzić historię kredytową. W tym celu kontaktuje się np. z BIK i KRD. Warto w tym miejscu podkreślić jedną rzecz. Zarówno banki jak i parabanki tak samo dokładnie prześwietlają swoich klientów, jednakże parabank nie przekreśla Twojego wniosku tylko dlatego, że masz nieciekawą historię kredytową.

Dlaczego weryfikują?

Jesteś weryfikowany przez pożyczkodawców przede wszystkim dlatego, ponieważ parabank musi mieć podstawy, aby przyznać kredyt. Innymi słowy, musi mieć pewność, że będziesz go w stanie spłacić. Jeśli parabank decyduje się na pożyczenie pieniędzy osobie, która nie ma stałego zatrudnienia albo ma już gdzieindziej zobowiązania, bardzo często zabezpiecza się na takie okazje, np. poprzez bardzo wysokie odsetki lub specjalne ubezpieczenie na wypadek niespłacenia kredytu.

Kryteria

Aby dostać kredyt w parabanku trzeba spełnić określone kryteria. W każdej instytucji oczywiście mogą się one różnić, aczkolwiek są pewne punkty, które powtarzają się w każdym wniosku o pożyczkę:

  • è Stałe miejsce zamieszkania
  • è Numer konta bankowego
  • è Polskie obywatelstwo
  • è Ukończone min. 18 lat i posiadanie dowodu osobistego
  • è Stałe zatrudnienie udokumentowane zaświadczeniem od pracodawcy

Jak zwiększyć szanse na chwilówkę?

Szanse na pozytywną decyzję kredytową możesz zwiększyć na wiele sposób. Podstawa to dobra historia kredytowa. Jeśli nie posiadasz innych zadłużeń albo je posiadasz ale sumiennie spłacasz, możesz liczyć, że parabank pożyczy Ci pieniądze. Kolejna możliwość to przysłowiowe przyciśnięcie pasa poprzez oszczędny tryb życia przez pewien czas, aby wykazać, że rozsądnie gospodarujesz pieniędzmi i że w razie pożyczki będziesz w stanie ją spłacić. Naturalnie wiele czynników wpływa na pozytywną decyzję kredytową. Zarówno banki jak i parabanki najprzychylniej patrzą na osoby o stabilnych dochodach pobieranych na umowie o pracę min. przez 6 miesięcy. Jeśli posiadasz umowę na czas nieokreślony to Twoje szanse na otrzymanie kredytu znacznie rosną.

Reklama