Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Problemów z kulturalnym zrobieniem grilla ma nie być. Miasto planuje w Rzeszowie w okolicach Lisiej Góry, Żwirowni i na bulwarach dołożyć sześć ławostołów. 

Krystian Herba w kwietniu miał problem, aby trenować w trialparku, bo mieszkańcy Rzeszowa urządzili sobie tam grilla. Widząc problem, Herba wówczas zaapelował do władz miasta, by ogrodziły trialpark nad Wisłokiem i dołożyły więcej stołów, by mieszkańcy mieli wygodne miejsca do grillowania. 

Tematem braku wystarczającej liczby ławostołów zainteresował się również Marcin Deręgowski, miejski radny Platformy Obywatelskiej, który jeszcze w kwietniu zaapelował do władz miasta, o dołożenie elementów rekreacyjnych nad Wisłokiem. 

Odpowiedź w tej sprawie z ratusza przyszła początkiem czerwca, w której Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa, zapowiedział, że w tym roku planowany jest zakup ławostołów i zamontowanie ich wzdłuż ścieżek rowerowych m.in. na wysokości placu zabaw na Lisiej Górze.

Oprócz tego nowe elementy rekreacyjne mają pojawić się jeszcze na bulwarach i przy  kąpielisku na Żwirowni. – Ławostoły pojawią się do końca lipca br. – mówi nam Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– W sumie będzie sześć dodatkowych ławostołów: po dwa na Lisiej Górze, bulwarach i Żwirowni. To miejsca, w których przebywa najwięcej osób w sezonie letnim. Ponadto, na bulwarach przy tej okazji planujemy wymienić ławki – dodaje Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Miasto przewiduje, że na jeden ławostół wyda ok. 1800 zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama