Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Anna Demczuk
Reklama

Anna Demczuk, aktorka Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, będzie gościem poniedziałkowego (28 listopada) „Wieczoru Melpomeną” w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. 

Spotkanie z Anną Demczuk odbędzie się w Wypożyczalni Głównej WiMBP przy ulicy Dąbrowskiego 33a. Wstęp na „Wieczór z Melpomeną” jest bezpłatny. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. 

Anna Demczuk ma w swoim dorobku scenicznym świetną rolę w monodramie „Mój boski rozwód”. W sierpniu miała miejsce premiera „Wizyty starszej pani” Friedricha Dürrenmatta w reżyserii Roberta Czechowskiego – Demczuk wcieliła się w rolę Klary Zachanassian.

W rzeszowskim teatrze Demczuk gra w sztukach: „Skrzypek na dachu”, „Okno na parlament”, „Wesołe kumoszki z Windsoru”, „Szalone nożyczki”, „Kwiat paproci”, „Szklana menażeria” i „Pogorzelisko”.

„Teatr jest dla mnie wszystkim, pracą, kawiarnią, miejscem do spotkań na gruncie towarzyskim, a także konfesjonałem” – mówi Anna Demczuk, która występowała też w filmach: „Brat Bronisław z Dębowca”, „Babcia wyjeżdża”, „Mój Nikifor”, „Enduro Bojz”.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama