Fot. Urszula Chrobak / Rzeszów News. Robert Żurek (drugi z lewej) w spektaklu "Kolacja dla głupca"

Robert Żurek, aktor Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, będzie gościem „Wieczoru z Melpomeną” w najbliższy poniedziałek (7 listopada) w Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Spotkanie w wypożyczalni WiMBP przy ulicy Dąbrowskiego 33a rozpocznie się o godz. 17:00. Udział w „Wieczorze z Melpomeną” jest bezpłatny. 

Robert Żurek, gość wieczoru, jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Występował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, po czym związał się z Teatrem im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

W „Siamaszce” Żurek gdzie gra w wielu spektaklach m.in.: „Skrzypek na dachu”, „Wiśniowy sad”, „Hiob’51”, „Granica”, „Show and go”, „Tańcz mnie. Cohen”, „Ermida albo Królewna pasterska”, „Mistrz i Małgorzata”, „Lwów nie oddamy”, „Piaf” i „Kolacja dla głupca”.

Od wielu lat Robert Żurek działa w krakowskim Teatrze Mumerus grając m.in. w „Manelle”, „Posiew boga wojny”, „Dziś umarł Prokofiew”, „Zmora”, „Historyja bardzo cudna”. Gościnnie Żurek gra także w teatrze Bo Tak w Rzeszowie w sztuce „Ordonka. Jeśli kochasz mnie”.

Robert Żurek uwielbia naturę, góry, lasy, pojezierza, żegluje i fotografuje.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama