Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Do szpitala trafił 15-latek, który w czwartek wieczorem na ulicy Podkarpackiej w Rzeszowie został potrącony przez kierowcę forda escape. 

Policjanci o wypadku zostali poinformowani ok. godz. 19:45. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że kierowca forda jechał od strony ul. Dąbrowskiego w kierunku Boguchwały. 

– Na oznakowanym przejściu dla pieszych z sygnalizacją świetlną przy pulsującym świetle potrącił on pieszego. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala – przekazywali nam rzeszowscy policjanci. 

W piątek rano nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, sprecyzował, że do wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Podkarpackiej z Matuszczaka, a poszkodowany w zdarzeniu to 15-letni chłopak z powiatu nowosądeckiego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Okazało się, że kierujący fordem omijał inny samochód, który zatrzymał się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwo pieszemu – relacjonuje nadkom. Szeląg. 

Policjanci wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia. Zatrzymali również prawo jazdy 43-letniemu kierowcy forda. Mieszaniec Rzeszowa był trzeźwy. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama