Wielki zegar na Resovia Office nową wizytówką miasta? [ZDJĘCIA]

Reklama

Ma 10 metrów wysokości i 10 m szerokości, a w środku herb Rzeszowa. O czym mowa? O wielkim zegarze, który pojawił się na budynku Resovia Office. 

 

Na nowym biurowcu Resovia Office, który powstał przy Millenium Hall od strony al. Rejtana, w bliskim sąsiedztwie stacji paliw Circle K (dawny Statoil), pojawiło się coś, czego do tej pory w Rzeszowie nie było – wielki elektroniczny zegar.  

Zegar znajduje się na północno-zachodniej elewacji i ma 10 m szerokości i 10 m wysokości, 10-metrową średnicę i 2-metrowe wskazówki. To jeden z największych zegarów w Europie. Zegar na kościele św. Piotra w Zurychu ma 8,7 m średnicy, a londyński Big Ben – 7 m.

Nie tylko imponująca wielkość wyróżnia rzeszowski zegar, ale też to, co znajduje się na jego tarczy. Inwestor, czyli MK Invest, wymyślił, aby był to herb naszego miasta, na co Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się w lutym br.

– Początkowo na ścianie chcieliśmy umieścić duży ekran na reklamy, na którym moglibyśmy po prostu zarabiać. Potem pojawił się pomysł zegara z herbem Rzeszowa. Chcieliśmy, by zegar stał się wizytówką miasta i zapadł ludziom na długo w pamięci – mówi nam inwestor. Woli pozostać anonimowy. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zegar w pełnej krasie miał zostać zaprezentowany podczas tegorocznej majówki. Niestety, tego terminu nie udało się dotrzymać, ponieważ okazało się, że w Polsce zabrakło specjalnych diod, które podświetlają zegar.

– Aby zegar ładnie prezentował się także w nocy, postanowiliśmy go podświetlić. Niestety, zabrakło nam diod, dlatego z pełną prezentacją zegara musimy jeszcze poczekać. Poza tym, nie jest jeszcze skończony cały cyferblat – wyjaśnia inwestor.

Całość, jeśli dobrze pójdzie, powinna być gotowa pod koniec maja.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama