Zdjęcie: Materiały prywatne

W wieku 67 lat zmarł Wiesław Różycki, były wicewojewoda rzeszowski w rządzie Jerzego Buzka. 

Informacja o śmierci Wiesława Różyckiego została zamieszczona w poniedziałek na jego facebookowym profilu. Jak wynika z zamieszczonych tam informacji, Wiesław Różycki zmarł nagle w Chorwacji w swojej ukochanej Rovinj.

„Był kochającym synem, mężem, tatą, dziadkiem i bratem całkowicie oddanym rodzinie. Był człowiekiem serdecznym, pełnym ciepła i pogody ducha, który swoją życzliwością i poczuciem humoru zarażał wszystkich wokół” – czytamy w okolicznościowym wpisie. 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 26 września o godz. 11:30 na cmentarzu komunalnym Wilkowyja w Rzeszowie. Ze względu na pandemię rodzina prosi o nieskładanie osobistych kondolencji, zostanie wystawiona księga kondolencyjna.
 
Wiesław Różycki w okresie rządów AWS i Unii Wolności (lata 1997-2001), gdy premierem był Jerzy Buzek, zajmował stanowisko wicewojewody rzeszowskiego, a po reformie administracyjnej do 2001 roku był pierwszym wicewojewodą podkarpacki.
 
Różycki – jak podaje Wikipedia – należał do Unii Wolności, a potem powstałej na jej gruzach Partii Demokratycznej. W 2001 i 2005 roku bez powodzenia startował w wyborach do Sejmu. Działał też w branży budowlanej, był również prezesem Speedway Stal Rzeszów. 
 
W 2010 r. Wiesław Różycki próbował się dostać do sejmiku podkarpackiego z listy Platformy Obywatelskiej. Także bez powodzenia. Z wykształcenia był socjologiem, studia skończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2005 r. odznaczono go Złotym Krzyżem Zasługi.
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
 
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama