Fot. Pixabay. Na zdjęciu Rzym

W środowe popołudnie na lotnisku Rzeszów-Jasionka powitano pierwszy samolot z Rzymu. Do stolicy Włoch loty uruchomił węgierski Wizzair. 

Na polskich pilotów pierwszego lotu czekał tort, a pod samolotem zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia z władzami podrzeszowskiego lotniska i Podkarpacia. W środę do Rzymu poleciał samolot pełen pasażerów, a przewoźnik do oferowanych latem samolotów w środy i niedziele dokłada jeszcze loty w niektóre piątki.

– Rzym to bardzo atrakcyjny kierunek, cieszący się dużą popularnością nie tylko w okresie wakacyjnym – zwraca uwagę Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki. – Dogodny rozkład zarówno dla pasażerów wyjeżdżających na wakacje, jak i udających się na krótkie wypady urlopowe czy biznesowe – zachwala Adam Hamryszczak, prezes lotniska w Jasionce.

Wizzair wrócił do Jasionki po ponad dwumiesięcznej przerwie, pod koniec marca wykonał ostatni rejs do Londynu (Luton). Wcześniej latał do holenderskiego Eindhoven (od 2020 r.), jesienią 2021 r. dołożył loty do stolicy Norwegii – Oslo (były przez rok) oraz Luton. W 2022 r. do swojej siatki 18 czerwca dodał loty do Burgas (Bułgaria) – były do 13 września.

Pod koniec zeszłego roku Wizzair zapowiadał, że od lata 2023 r. wycofuje się z Rzeszowa. Minęły dwa miesiące, przewoźnik zmienił zdanie, zapowiedział, że od 10 czerwca br. będzie oferował z Jasionki loty do stolicy Włoch – Rzymu, dwa razy w tygodniu: we wtorki i w soboty. Teraz okazało się, że z pierwszymi lotami do Rzymu ruszył już w środę, 7 czerwca. 

Loty będą też w inne dni niż planowano. W środy samoloty będą startować z lotniska w Fiumicino o 14:05, w Jasionce wylądują o 16.20. W drogę powrotną z Rzeszowa udadzą się o 16:55, by na lotnisku w Rzymie być o 19:20. W niedzielę zaś z Włoch wylatują o 6:55, w Rzeszowie są o 9:10, zaś w drogę powrotną ruszają o 9:45 – w Rzymie będą o 12:10.

Na trasie pomiędzy Jasionką a Fiumicino, największym portem lotniczym Włoch, latać będą Airbusy A321neo, które zabierają na pokład do 239 pasażerów. – Pasażerowie mogą planować fascynujące podróże i odkrywać świat. Z niecierpliwością czekamy na wszystkich pasażerów – mówi Zsuzsa Trubek, menadżerka ds. komunikacji korporacyjnej w Wizzair.

Loty do stolicy Włoch (przez cały rok) mają być wykorzystane do lepszej promocji wydarzeń związanych z beatyfikacją rodziny Ulmów z Markowej, która ratowała Żydów podczas drugiej wojny światowej. Beatyfikacja Ulmów zaplanowana jest na 10 września w Markowej. 2023 rok na Podkarpaciu ogłoszono Rokiem Rodziny Ulmów. 

Zdjęcie: materiały Wizzair

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama