Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy włamywali się na plebanię na terenie gminy Haczów w powiecie brzozowskim. Brat jednego ze sprawców wspólnie z kolegą uprawiali konopie indyjskie.

[Not a valid template]

 

Cała sprawa wyszła na jaw w minionym tygodniu. Brzozowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli związek z włamaniami do plebani z terenu gminy Haczów. Byli to dwaj mieszkańcy tej samej miejscowości w wieku 20 i 22 lat.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni w ciągu czterech miesięcy kilka razy włamali się do plebani, z której łącznie ukradli ok. 10 tys. zł.

W trakcie przeszukania domu jednego z włamywaczy policjanci znaleźli narkotyki. Ich właścicielem był 18-letni brat jednego ze sprawców włamania do plebani. Funkcjonariusze ustalili, że 18-latek posiadał własną uprawę, którą pielęgnował wspólnie ze swoim kolegą rówieśnikiem.

Mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 100 gramów suszu roślinnego przechowywanego w słoikach. Wstępne badania narkotestem potwierdziły, że jest to marihuana.

Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania jednego z 18-latków policjanci zabezpieczyli nielegalną amunicję – kilku sztuk różnego kalibru i rodzaju. Policja twierdzi, że sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci przestawili 20- i 22-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem, a dwóm 18-latkom zarzuty uprawy i posiadania narkotyków. Jeden z nich usłyszał także zarzut nielegalnego posiadania amunicji.

(ak)

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama