Wczoraj, 2. czerwca minął termin nadsyłania wniosków do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2015 rok. Jak zwykle większość z nich wpłynęła w ostatniej chwili, a ostatnie mogą jeszcze nadejść pocztą.  Aktualnie mamy ich 96.
Teraz trwa rejestracja wniosków, następnie rozpocznie się weryfikacja podpisów, a potem do pracy przystąpi komisja ds. Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, która sprawdzi czy wnioski spełniają kryteria określone w regulaminie RBO. Przypominam, że chodzi przede wszystkim o to, czy zadanie mieści się w kompetencjach gminy, czy może być zrealizowane w ciągu jednego roku, czy teren, którego dotyczy jest w dyspozycji  Miasta i czy wartość zadania nie przekracza  kwoty przeznaczonej na RBO. Nie ma żadnego znaczenia, czy propozycja się komukolwiek z komisji podoba czy nie. Komisja podzieli także zadania na dwie kategorie (zadania inwestycyjne i społeczne) oraz ustali ostateczną listę zadań do głosowania.

Do chwili obecnej zostały już  zarejestrowane wszystkie propozycje, jakie posiadamy. Są one następujące: Lista wniosków RBO 2015

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama