Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Zakładał sznur na szyję niedołężnej kobiety, nie pozwalał jej korzystać z domowego sprzętu, po pijanemu urządzał awantury. 27-latek odpowie za znęcanie się nad swoją 84-letnią babcią. 

W piątek Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zdecydował, że 27-letni mieszkaniec gminy Grębów najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Jak ustalili funkcjonariusze tarnobrzeskiej policji, gehenna 84-letniej kobiety trwała 8 lat. Psychicznie i fizycznie znęcał się nad nią jej wnuk, wspomniany 27-latek. 

Wnuk po pijanemu wszczynał awantury domowe, babcię obrzucał wyzwiskami, utrudniał jej korzystanie ze sprzętów domowych, popychał. – Posunął się nawet do założenia sznura na szyję staruszki i wlokąc groził jej pozbawieniem życia – relacjonuje podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. 

Kobieta, w wyniku upadku, odniosła poważne, jak na jej wiek, obrażenia. O aresztowanie 27-latka wystąpiła do sądu prokuratura, która mężczyźnie przedstawiła zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad babcią. – Wnuk, który tak okrutnie obchodził się z kobietą, będzie odpowiadał przed sądem – zapowiada podinsp. Jędrzejewska-Wrona.

27-letniemu mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policja przypomina, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem.  – Za znęcaniem fizycznym i psychicznym, biciem, poniżaniem i awanturami stoją żywe ofiary przestępstw. Zdarza się, że ukrywane przez wiele lat problemy wychodzą na światło dzienne dopiero wówczas, gdy dochodzi do tragedii – mówią policjanci. 

Nie bądźmy obojętni, reagujmy, dzwoniąc na numer 112.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama