Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News. Na zdjęciu Ewa Leniart

Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, prosi lekarzy, pielęgniarki, położne i fizjoterapeutów o zgłoszenie gotowości do pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa.

– Liczymy na wsparcie całego środowiska medycznego, które jest potrzebne przy opiece nad osobami hospitalizowanymi – wyjaśnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

W piśmie do Okręgowej Izby Lekarskiej w Rzeszowie Ewa Leniart czytamy o „pilnej potrzebie” dodatkowego zaangażowania lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz fizjoterapeutów do pracy przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirusa. 

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie czeka na zgłoszenia do poniedziałku (20 kwietnia) do końca dnia. Można je przesyłać na adres mailowy: s@rzeszow.uw.gov.pl. Swoje zgłoszenia można dosyłać także po 20 kwietnia. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Osoby, które są gotowe podjąć pracę przy bezpośrednim zwalczaniu epidemii koronawirsa, mogą uzyskać szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 17 867 13 00 lub kierując pytania mailem na wspomniany adres: s@rzeszow.uw.gov.pl.

„Liczę na pozytywny odzew tych Członków Izby, którzy mogą podjąć się tego zadania” – napisała Ewa Leniart. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama