Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, jako pierwsza uczelnia niepubliczna w Polsce, uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora nauk społecznych w zakresie nauk o mediach.

– To wielki sukces i powód do dumy – mówi prof. Tadeusz Pomianek, rektor WSIiZ.

Dzięki decyzji o przyznaniu uprawnień do nadawania stopnia doktora uczelnia zyskała status uczelni akademickiej. Tym samym WSIiZ jest jedną z czterech uczelni w kraju (obok UW, UJ i UMCS), które mogą prowadzić seminaria doktorskie i przeprowadzać przewody doktorskie w zakresie nauk o mediach.

Bardzo wysoką ocenę kierunku Dziennikarstwo na rzeszowskiej uczelni wydała Polska Komisja Akredytacyjna.

– Zaczęliśmy od ukierunkowania studiów dziennikarskich na komunikowanie wizualne, media cyfrowe, komunikację wizerunkową i social media. Również doktoraty będą ukierunkowane na te, przyszłościowe gałęzie mediów – mówi prof. Sławomir Gawroński, dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych.

– Współczesne media, a właściwie multimedia, to obszar blisko związany z grafiką komputerową – stąd też, część problemów badawczych z tego obszaru znajdzie odzwierciedlenie w rozprawach doktorskich – dodaje prof. Mark W. Bannatyne z Purdue Institute w USA, jeden z wykładowców na kierunku Dziennikarstwo.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Seminaria będą prowadzone przez kilkunastu wybitnych specjalistów tematyki mediów i nowych mediów. Oprócz prof. Bannatyne, w tym gronie są m.in. prof. Tomasz Goban-Klas i wspomniany prof. Sławomir Gawroński.

Seminaria zorientowane będą głównie na nowe media, media cyfrowe, social media i szeroko pojęty internet.

– Nauki o mediach są niezbędne dla zrozumienia i doskonalenia wszystkich sektorów współczesnego społeczeństwa. Tak narodowego, jak i globalnego, światowego, a więc polityki, gospodarki i handlu, finansów, kultury, edukacji, a także rozrywki i zabawy – podkreśla prof. Tomasz Goban-Klas.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama