Reklama

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie pozyskała śmigłowiec. WSIZokopter będzie służył studentom kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna do realizacji praktycznych zajęć z zakresu korespondencji, relacji na żywo czy tworzenia wysokiej jakości newsów.

Dr Maciej Ulita, prodziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych ds. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, tak komentuje pomysł zakupu śmigłowca.

– Uczelnia, z racji rozwoju mediów studenckich, postanowiła zainwestować i zakupić helikopter umożliwiający docieranie do różnych miejsc i realizowanie materiałów na bardzo wysokim, bardzo profesjonalnym poziomie.

Dr Ulita pytany o pieniądze, z których kupiono maszynę, dodaje: – Uczelnia pozyskała fundusze za wzorcowe wdrożenie krajowych ram kwalifikacji na kierunek Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Ponieważ media studenckie podlegają pod ten kierunek, część środków została przeznaczona na sfinansowanie tego zakupu.

Maszyna została bezpośrednio przekazana w ręce ekipy radioeter.fm, która będzie również odpowiedzialna za prawidłowe wykorzystanie sprzętu.

Baza WSIZokoptera znajdować się będzie w kampusie uczelni w Kielnarowej. Tymczasowe lądowisko zorganizowane zostało na dachu jednego z budynków uczelni.

Warto dodać, że na stanowisko pilota trwa właśnie rekrutacja wśród studentów kierunku Aviation Management, którzy w trakcie trwania studiów zdobywają umiejętności potrzebne m.in. do pilotowania śmigłowca.

Śmigłowiec w przyszłości prawdopodobnie nie będzie służył tylko studentom, bowiem władze uczelni zastanawiają się nad wykorzystaniem maszyny do organizowania wycieczek nad Pogórzem Dynowskim oraz wprowadzeniem kursu pilotażu. Jak na razie uczelnia skupia się na realizowaniu projektów związanych z multimediami.

Próbne testy WSIZokoptera odbędą się w środę w godzinach popołudniowych na strzeżonym parkingu koło uczelni. Relację z tego wydarzenia będzie można śledzić od godziny 18:00 podczas audycji Akcja-Reakcja.

PS. Tekst powstał w ramach corocznej zabawy primaaprillisowej.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: