Reklama

Podczas niedzielnego (4 stycznia) meczu na Podpromiu pomiędzy Asseco Resovią a ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle siatkarze i policjanci będą rozdawać odblaski najmłodszym kibicom.

[Not a valid template]

 

Noszenie odblasków po drodze o zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązuje od 31 sierpnia ubiegłego roku. Wcześniej taki obowiązek miały jedynie dzieci do 15. roku życia. Pieszy może się poruszać bez elementów odblaskowych po zmierzchu jedynie po drodze przeznaczonej wyłącznie dla niego lub po chodniku.

Za brak widocznego odblasku można dostać mandat od 20 do nawet 500 zł. Policja od wielu miesięcy apeluje o noszenie odblasków. Pieszy, który go nie ma, a porusza się po drodze po zmierzchu, jest mało widoczny. Kierowca jest w stanie zauważyć taką osobę dopiero z odległości około 20 metrów.

Jeśli pieszy ma elementy odblaskowe, kierowca widzi go z odległości nawet 150 m.

Do noszenia odblasków będą w niedzielę zachęcać siatkarze Asseco Resovii w ramach akcji „Bezpieczny powrót”. W trakcie meczu odblaski otrzymają najmłodsi kibice. Rozdawać je będzie również maskotka klubowa – „Wilk Soviak”. Opiekunom dzieci policjanci przypomną o obowiązku noszenia odblasków przez pieszych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Zachęcać będą również do ich noszenia, nie tylko w miejscach i okolicznościach wskazanych przez przepisy prawa – informuje Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Akcja „Bezpieczny powrót” będzie kontynuowana podczas kolejnego meczu siatkarzy na Podpromiu.

Asseco Resovia poinformowała także, że w niedzielę podczas meczu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle będzie można nabyć klubowe kalendarze na 2015 rok. Wkrótce do kupienia będą także plakaty z autografami drużyny siatkarzy.

Niedzielny mecz rozpocznie się o godz. 14:45.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama