Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

O zachowanie większej ostrożności podczas pobytu na cmentarzach apeluje rzeszowska policja w związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych (1 listopada). 

Komenda Miejska Policja w Rzeszowie przypomina, że czas poprzedzający dzień Wszystkich Świętych to okres przygotowań do święta związany w szczególności z porządkowaniem nagrobków bliskich osób.

– Porządkując mogiły często pozostawiamy torebki, saszetki wraz z wartościowymi rzeczami, na sąsiednich nagrobkach lub na ławeczce bez nadzoru. Osoba zajęta porządkowaniem nagrobka nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja – twierdzi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej KMP.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy osobistych przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. – Klucze i dokumenty starajmy się mieć zawsze przy sobie. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać, pozostawmy w domu. Nie zabierajmy również na cmentarze dużej ilości pieniędzy – radzą policjanci. 

Na cmentarzu zwracajcie uwagę na osoby, które sprawiają wrażenie, jakby przebywały w tym miejscu bez wyraźnego celu. Jeśli ich zachowanie jest podejrzane, poinformujcie o tym pracowników cmentarza lub policję.

– Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków. W związku ze zwiększonym ruchem w obrębie cmentarzy, zachowajmy szczególną ostrożność. Dotyczy to zarówno kierujących, jak i pieszych – zaznacza Adam Szeląg. 

1 listopada w Rzeszowie zostaną uruchomione specjalne linie autobusowe, którymi będzie można dojechać na cmentarze. Szczegóły – TUTAJ.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama