Fot. Komenda Miejska Policji w Przemyślu. Na zdjęciu wtorkowy wypadek forda i busa
Reklama

Jedna osoba zginęła, 5 zostało rannych w czterech wypadkach na podkarpackich drogach w okresie Wszystkich Świętych. 

To policyjny bilans sytuacji na drogach od wtorku do środy, do godz. 18:00. – Do tego czasu podkarpaccy policjanci zatrzymali także 12 nietrzeźwych kierowców – przekazał nam wieczorem kom. Piotr Wojtunik, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Jak dotychczas, policja uważa, że 1 listopada na podkarpackich drogach nie odnotowano poważniejszych zdarzeń, do wieczora zanotowano tylko kilka drobnych kolizji. 

Tragiczny wypadek, jak informowaliśmy, wydarzył się we wtorek w nocy (31 października) na skrzyżowaniu ulic Bystrzyckiej i Solidarności w Przemyślu. Przed godz. 23:00 ford zderzył się tam z busem. Wypadku nie przeżył 55-letni kierowca forda.

Przez cały dzień Wszystkich Świętych na głównych drogach w regionie, mimo większej liczby samochodów, nie było komunikacyjnego paraliżu. Utrudnienia pojawiały się na drogach dojazdowych do cmentarzy, policjanci tam ręcznie kierowali ruchem.

Więcej patroli na podkarpackich drogach będzie także w czwartek, 2 listopada. Wprowadzone zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy mogą obowiązywać również w Dzień Zaduszny, w zależności od bieżącej sytuacji.

Policjanci wciąż apelują do kierowców, by nie jeździli „na pamięć”, zwracali uwagę na oznakowanie oraz sygnały i polecenia funkcjonariuszy, do których w pierwszej kolejności trzeba się stosować. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama