Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Dzisiaj (1 listopada), aby bezpiecznie i sprawnie dotrzeć na rzeszowskie cmentarze, przypominamy o zasadach w ruchu, jakie będą obowiązywały. Można też skorzystać ze specjalnych linii autobusowych. 

We Wszystkich Świętych zmieniona będzie organizacja ruchu na dojeździe do cmentarza przy ul. Cienistej. Dojazd samochodów osobowych do parkingu przed cmentarzem ul. Bałtycką i Morgową – ruch będzie jednokierunkowy (wjazd od strony ul. Lwowskiej).

Wyjazd samochodów będzie odbywał się ul. Cienistą i ul. Kujawską, ruch również jednokierunkowy – zakaz wjazdu od strony ul. Lwowskiej. Zakaz ten jednak nie będzie dotyczył autobusów MPK i taksówek, które będą mogły się nią przemieszczać w kierunku parkingu przed cmentarzem.

Dojazd do bramy cmentarza przy ulicy Polnej możliwy będzie od ulicy Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego, a następnie ulicą Morgową. Nie będzie można dojechać do cmentarza przez ulicę Kujawską.

Z ulicy Morgowej w ulicę Żołnierzy I Armii WP można będzie wyjechać jedynie w prawo – na skrzyżowaniu ulica Żołnierzy I Armii WP rozdzielona będzie zaporami. Wjazd w ulicę Konfederatów Barskich możliwy po zawróceniu na najbliższym skrzyżowaniu.

Na czas zmiany organizacji ruchu na ulicy Lwowskiej ustawione będą znaki informujące o dojeździe do cmentarza oraz znaki zakazujące skrętu w ulicę Cienistą i Kujawską. Sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach ul. Lwowskiej z ul. Kujawską i Cienistą będą wyłączone, ruchem kierować będą policjanci.

Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych przy ul. Cienistej i Polnej oraz na parkingu Szpitala Wojewódzkiego nr 2 przy ul. Lwowskiej. Ponadto dopuszczone będzie parkowanie na prawym pasie ruchu ul. Żołnierzy I Armii WP w obu kierunkach.

Cmentarz przy ul. Lwowskiej Pobitno znajdujący się w bezpośredniej bliskości cmentarza komunalnego, obejmować będzie opisana zmiana organizacji ruchu. Parkować można na przycmentarnym parkingu od strony ul. Żołnierzy I Armii WP oraz przy Szpitalu Wojewódzkim nr 2.

Największe nasilenie ruchu policja przewiduje na ul. Lwowskiej. Wprowadzanie zmian w organizacji ruchu będzie uzależnione od bieżących potrzeb. W przypadku dużego natężenia, ograniczenia mogą być nie tylko w dzień Wszystkich Świętych, ale przedłużone na piątek po święcie.

W rejonie pozostałych rzeszowskich cmentarzy oraz w pobliżu cmentarzy na terenie powiatu rzeszowskiego, nie wprowadzono zmian w organizacji ruchu. Parkowanie możliwe będzie na parkingach przycmentarnych.

Policjanci apelują, aby przez cały nadchodzący weekend kierujący, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy, nie jeździli na pamięć, zwracając uwagę na oznakowanie, które może zostać zmienione oraz na sygnały podawane przez policjantów.

– W przypadku kierowania ruchem przez funkcjonariuszy, kierujący w pierwszej kolejności muszą stosować się do sygnałów i poleceń przez nich podawanych. Wszyscy powinni zachować szczególną ostrożność oraz wyrozumiałość wobec innych uczestników ruchu – przypomina Adam Szeląg z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

W czwartek obowiązywać będą zakazy w poruszaniu się samochodów o masie o masie powyżej 12 ton – od 8:00 do 22:00.

Specjalne linie autobusowe

1 listopada (czwartek) wprowadzone zostaną linie specjalne: A, B, C, D, F, G, H, K, M, S.

„A” – Matuszczaka pętla (8.58 – 16.48)  –  cmentarz Wilkowyja (9.25 – 17.15)- ulicami Podkarpacką, Dąbrowskiego, Lisa – Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską. Kursuje co 20 minut.

„B” – Hetmańska-stadion (9.10 – 17.00)  –  cmentarz Wilkowyja (9.32 – 17.02), ulicami Hetmańską, Lisa – Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską. Kursuje co 20 minut.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

 „C” – Mikołajczyka pętla (9.04 – 16.54)  –  cmentarz Wilkowyja (9.30 – 17.20), ulicami Ofiar Katynia, Wyzwolenia, Okulickiego, Krakowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską. Kursuje co 20 minut.

 „D” – Obr. Poczty Gdańskiej pętla  (8.52 – 17.02)  –  cmentarz Wilkowyja (9.21 – 17.11), ulicami Obrońców Poczty Gdańskiej, Wyzwolenia, Lubelską, Marszałkowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską. Kursuje co 20 minut.

 „F” – Wita Stwosza/Langiewicza (9.00 – 16.50)  –  cmentarz Wilkowyja (9.27 – 17.17), ulicami Wita Stwosza, Wyspiańskiego, Witosa, Krakowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską. Kursuje co 20 minut.

„G” – Kard. K Wojtyły (8:57 – 17.27) –  cmentarz Wilkowyja (9.34 – 17.04), ulicami Kard. K. Wojtyły, Miłą, Strażacką, Robotniczą, Łukasiewicza, Sikorskiego, Rejtana, Lwowską. Kursuje co 30 minut.

 „H” – Baligrodzka (9.07 – 16.57)  –  cmentarz Wilkowyja (9.36 – 17.06), ulicami Iwonicką, Bł. Karoliny, Wiktora, Witosa, Krakowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, Lwowską. Kursuje co 20 minut.

„K” – Poselska pętla (9.30 – 17.05)  –  Słocińska (9.32 – 17.00)

* rozpoczęcie kursu: Powst. Warszawy Dom Studenta do Malawy – godz. 9.00

* Rejtana Nowe Miasto do Poselskiej – godz. 9.00

Ulicami Budziwojską, Jana Pawła II, Kwiatkowskiego, Powst. Warszawy, Rejtana, Paderewskiego, Słocińską. Kursuje co 45 minut.

 „M” – mjr. Kopisto Uniwersytet (8.57 – 16.47) – cmentarz Wilkowyja (9.24 – 17.14), ulicami Podwisłocze, Powst. Warszawy, Rejtana, Paderewskiego, Krzyżanowskiego, Niepodległości, Mieszka I, Lwowską. Kursuje co 20 minut.

 „S” – Krakowska/Ceramiczna (9.00 – 17.10) – cmentarz Wilkowyja (9.26 – 17.16), ulicami Krakowską, Piłsudskiego, Pl. Wolności, LwowskąKursuje co 20 minut.

Na trasach przejazdu linii specjalnych A, B, C, D, F, G, H, M, S obowiązują wszystkie przystanki z wyjątkiem przystanku: Cienista / Lwowska 02. Linia „H” kursuje z pominięciem pętli autobusowej na Bł. Karoliny.

1 listopada linia nr 15 kursować będzie z pominięciem przystanków na ulicach Bałtyckiej i Morgowej (ulice wyłączone z ruchu). 2 listopada (piątek) i 3 listopada (sobota) ZTM uruchamia się dodatkowe kursy linii nr 15 na trasie Jarowa – Cienista cmentarz, co ok. 20 min. w godz. ok. 10.20 – 17.40. 

Wszelkie informacje dostępne na przystankach oraz stronie ZTM – ztm.rzeszow.pl

Na liniach specjalnych obowiązują ceny biletów jak dla pozostałych linii miejskich, zachowują ważność wszystkie bilety okresowe (miesięczne trasowane, liniowe, sieciowe, pięciodniowe i semestralne), jak również uprawnienia do bezpłatnych i ulgowych przejazdów. ZTM zachęca pasażerów do wcześniejszego zakupu biletów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama