Zdjęcie: Facebook.com / Rzeszów - stolica innowacji
Reklama

Braki i niedociągnięcia w dokumentach komitetów wyborczych PiS i Rozwój Rzeszowa stwierdziła Miejska Komisja Wyborcza.

Oba komitety listy z kandydatami do Rady Miasta Rzeszowa w tegorocznych wyborach samorządowych Rozwój Rzeszowa i PiS zgłosiły do rejestracji w piątek. Jak się dowiedzieliśmy, Miejska Komisja Wyborcza wezwała komitety do usunięcia wad w zgłoszeniach. 

Konrad Fijołek, pełnomocnik Rozwoju Rzeszowa, twierdzi, że to normalna procedura.  – Trzeba uzupełnić lub poprawić część papierów. Gdzieniegdzie brakuje drugiego imienia a czasem, zwłaszcza w oświadczeniach lustracyjnych, brakuje podkreśleń. Dzieje się tak za każdym razem co cztery lata – podkreśla Konrad Fijołek.

Marcin Fijołek z komitetu PiS także potwierdził, że MKW w piątek nie zarejestrowała ich list. – Komisja zgłosiła kilka uwag związanych z drobnymi uchybieniami w sposobie wypełniania dokumentów. Po dokonanej szybko korekcie otrzymaliśmy dzisiaj (15 września) potwierdzenie, że uwagi zostały spełnione i w poniedziałek lista powinna zostać zarejestrowana – przekazuje nam Marcin Fijołek.

Termin rejestracji kandydatów w wyborach samorządowych mija w poniedziałek 17 września. Wybory odbędą się 21 października.

Do Rady Miasta Rzeszowa mieszkańcy będą wybierać 25 radnych w czterech okręgach. Listy z nazwiskami kandydatów Rozwoju Rzeszowa, którzy zostali zgłoszeni, możecie sprawdzić TUTAJ. PiS na razie podał podał tylko pierwsze trójki – TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

13 KOMENTARZE

 1. W Rzeszowie prawie 5 tyś muzułmanów studiuje na naszych uczelniach. Nawet po tesco chodzą okutane studentki. A prezydent Rzeszowa chciał przyjmować ale rodziny chrześcijańskie którym islam ścina głowy. Ale dla Ciebie to pewnie bez różnicy?

 2. Prezydenci 12 miast podpisali deklarację w sprawie przyjmowania imigrantów. Zobacz, kto chce ich u siebie:
  Są to włodarze Szczecina, Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, RZESZOWA, Warszawy i Wrocławia.

 3. I jak zwykle manipulacja gazet. Komisja nie odmówiła rejestracji. Trzeba by się wysilić aby dowiedzieć się jak pracuje komisja ale to wymaga nakładu pracy więc lepiej napisać głupi artykuł. Po złożeniu list kandydatów wszystkie dokumenty muszą być dokładnie zweryfikowane zgodnie z przepisami, a to wymaga czasu. Błędy się zawsze zdarzają i komisja wzywa do ich usunięcia. Komitety mają czas do północy w poniedziałek więc mogą jeszcze całkowicie zmienić listy swoich kandydatów. Poprawki błędów po wezwaniu przez komisję komitety mogą złożyć nawet po tym terminie (czas liczony jest od wezwania do usunięcia wad). Po weryfikacji dokumentów i stwierdzeniu ich poprawności dopiero wtedy komisja rejestruje listę kandydatów

 4. Ja bym to jeszcze zreformował – co tam dwie kadencje aby sprawdzić jegomościa czy mu we łbie wszystko fumkcjonuje prawidłowo czy jest tylko bezwolnym robotem przyspawanym do koryta wystarczy spokojnie kwartał i juz wiadomo czy sie nadaje czy odcięcie skalpelem i kop w dupe i poszedl w
  niebyt histori i o po nim nawet smród nie został ; O !

 5. Powinno być jeszcze dodawane : nazwisko rodowe pradziadka / znak herbowy / drzewo genealogiczne od 1772 –
  O !
  i wtedy było by cuś wiadomo bo to drugie imie do jakiegoś formularza to jakieś jaja można podac imie psa np.aby uzupełnic dane co ?

 6. Dziś 16 .09.2018 r (niedziela) o godz 15 na żywo na ul. Spacerowej 20 odbędzie się program ,,To jest temat,, realizowany przez ogólnopolską telewizję – TVP INFO rozmowa z mieszkańcami m.i.n o kontrowersyjnych inwestycjach rzeszowskich deweloperów nie tylko na ul.Spacerowej w Rzeszowie.

 7. A czy oprócz świadectwa lustracyjnego kandydaci przedstawiają aktualne badania lekarskie bo na inne urzędy w państwie i za granica takie badania są wymagane.Wprowadzono chyba już zapis że można być dwie kadencje w samorządzie i wypad a tu się okazuje że kandydaci są prawie od 20 lat i ciągnie ich jak do miodu.Każda władza sprawowana długo się demoralizuje na dodatek jak nie ma aktywnej kontroli społecznej.A dotychczasowi radni w Rzeszowie to polityczna maszynka do głosowania.Ich nie interesuje kto i dla kogo abo pod kogo składa uchwały.Mało tego niektóre uchwały RM nie są przez prezydenta realizowane.Była taka jedna radna chyba P. Niewczas co cały czas podobno trzymała rękę w górze podczas głosowała, gdy ja radni zapytali czy wie ża czym głosuje ,,odpowiedziała że ona prezesowo nigdy nie odmawia,,Mogą to potwierdzić radni obecni na głosowaniach w poprzedniej kadencji.Inny radny poprzedniej kadencji wygłaszała laudacje na cześć honorowego doc.Politechniki Rzeszowskiej a co ciekawe nigdy nawet człowiek nie miała do czynienia z żadną uczelnia techniczną.

 8. Rzeczywiście fajny, tym bardziej że nie dopuścili też do wpisania swoich kandydatów. Ogarnij się, otrzyj jad i nie hejtuj. Lepszymi? W czym niby?

Comments are closed.