Zdjęcie: Facebook.com / Rzeszów - stolica innowacji

Braki i niedociągnięcia w dokumentach komitetów wyborczych PiS i Rozwój Rzeszowa stwierdziła Miejska Komisja Wyborcza.

Oba komitety listy z kandydatami do Rady Miasta Rzeszowa w tegorocznych wyborach samorządowych Rozwój Rzeszowa i PiS zgłosiły do rejestracji w piątek. Jak się dowiedzieliśmy, Miejska Komisja Wyborcza wezwała komitety do usunięcia wad w zgłoszeniach. 

Konrad Fijołek, pełnomocnik Rozwoju Rzeszowa, twierdzi, że to normalna procedura.  – Trzeba uzupełnić lub poprawić część papierów. Gdzieniegdzie brakuje drugiego imienia a czasem, zwłaszcza w oświadczeniach lustracyjnych, brakuje podkreśleń. Dzieje się tak za każdym razem co cztery lata – podkreśla Konrad Fijołek.

Marcin Fijołek z komitetu PiS także potwierdził, że MKW w piątek nie zarejestrowała ich list. – Komisja zgłosiła kilka uwag związanych z drobnymi uchybieniami w sposobie wypełniania dokumentów. Po dokonanej szybko korekcie otrzymaliśmy dzisiaj (15 września) potwierdzenie, że uwagi zostały spełnione i w poniedziałek lista powinna zostać zarejestrowana – przekazuje nam Marcin Fijołek.

Termin rejestracji kandydatów w wyborach samorządowych mija w poniedziałek 17 września. Wybory odbędą się 21 października.

Do Rady Miasta Rzeszowa mieszkańcy będą wybierać 25 radnych w czterech okręgach. Listy z nazwiskami kandydatów Rozwoju Rzeszowa, którzy zostali zgłoszeni, możecie sprawdzić TUTAJ. PiS na razie podał podał tylko pierwsze trójki – TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama