Zdjęcie: Materiały Rozwoju Rzeszowa
Reklama

Biały bus oklejony wizerunkiem Tadeusza Ferenca, a w nim kandydaci “Rozwoju Rzeszowa” do Rady Miasta – tak wygląda “Ferenc patrol”, który od środy krąży po rzeszowskich osiedlach.

Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa, ma swój niebieski namiot i zaprasza mieszkańców na rozmowy o Rzeszowie przy kawie i krówkach. Wspierają go kandydaci na miejskich radnych. 

Komitet Wyborczy Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca nie chce być gorszy. Pomyślał o podobnym rozwiązaniu – a’la “Tour de Ferenc”. Z namiotu sztabowcy zrezygnowali, wymyślili coś innego – “Ferenc patrol”. Kandydaci “Rozwoju Rzeszowa” wolą być mobilni, specjalnie oznakowanym busem od środy jeżdżą po całym mieście.

– Pod namiotem z mieszkańcami możemy tylko porozmawiać. Mając do dyspozycji samochód razem możemy pojechać w miejsce, gdzie jest jakiś problem – wyjaśnia Tomasz Skoczylas z “Rozwoju Rzeszowa”. – Nasi kandydaci pojawią się wszędzie i będą z mieszkańcami rozmawiać o ich problemach, próbując je jak najszybciej załatwić.

Każdy kandydat “Rozwoju Rzeszowa” ma spisywać problemy mieszkańców, a potem dostarczyć je do ratusza. “Ferenc patrol” rozpoczęła Krystyna Leśniak-Moczuk, która do Rady Miasta startuje w okręgu nr 1. W tym tygodniu towarzyszy jej Tomasz Kamiński, który także startuje do rady w tym samym okręgu. 

Od kandydata i specyfiki osiedla zależy, gdzie pojawi się “Ferenc patrol”. Czy będzie można spotkać Tadeusza Ferenca, który po raz piąty będzie walczył o fotel prezydenta Rzeszowa? -Trzeba obserwować i rozglądać się – mówi Konrad Fijołek, szef komitetu “Rozwoju Rzeszowa”.

“Ferenc patrol” działa też na zamówienie. Wystarczy napisać na adres: rozwoj.rzeszowa@gmail.com

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Do Rady Miasta Rzeszowa mieszkańcy będą wybierać 25 radnych w czterech okręgach wyborczych. Cztery lata temu Rozwój Rzeszowa wprowadził najwięcej radnych – 11. Koalicję stworzył z Platformą Obywatelską.

Zdjęcie: Materiały Rozwoju Rzeszowa

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

21 KOMENTARZE

 1. A ja tam wole kawę z termosu i krówki u buczaka a w zasadzie krówkę bo tyle położył do tego pojemnika jak kot napłakał hahahaha żartowałem , ten namiot to żenada jak i osoba w nim przebywająca.

  • do nicku “Tak” Jak można być takim chamem ????? tylko prawdziwy pisowiec takie coś potrafi ?! Ludzie obudźcie się normalnemu człowiekowi takie słowa do głowy by nie przyszły.Jesteś obłąkanym z nienawiści człowiekiem. Nie interesuje się polityką, ale takie idiotyczne teksty doprowadzają mnie do szału. Jak można nie mieć w sobie za gorsz empatii ( o ile wiesz co w ogóle oznacza to słowo). Na miejscu Prezydenta, jak i każdego innego człowieka podałabym Cię do sądu. W głowie się nie mieści. Idź i czcij swoje pomniki, urojone ambicje. Teraz się już nie dziwię, że w telewizji pokazują, że ludzi biją.
   “Kiedyś, w stanie wojennym, ks. J.Tischner zapytany przez amerykańskiego dziennikarza: Jaka jest aktualna sytuacja w Polsce? odpowiedział: “Jak w kolejce na Kasprowy Wierch. Widoki piękne, rzygać się chce, a wysiąść się nie da” !!!

 2. Radni pisu czytaj kultysy fiołki i ta cała wesoła kompania to szkodniki które blokują rozwój miasta. Robiąc na złość prezydentowi blokują każda inwestycje. Miliony złotych miastu uciekają. Traci gospodarka i zwykli mieszkańcy. Dość tego!

  Kto chce mocnego, bogatego Rzeszowa powinien głosować na ludzi Ferenca z – ROZWOJU RZESZOWA –

  ______________________________________________________________________
  _________________________________________________
  _______________________________
  __________________
  ___________
  _____
  _

 3. Wyborco!
  Potrzebny jesteś politykom raz na cztery lub pięć lat.
  To właśnie przed upływem tego terminu są w stanie obiecać Ci wszystko!
  Żeby tylko zdobyć Twój głos.
  Oczywiście zaraz po wyborach zapominają o wszelkich obietnicach, a wyborca im wybitnie przeszkadza, bo żąda od nich realizacji obietnic.
  A przecież te są wzięte z powietrza.

  • Pytanie raczej ile litrów pali? Czy to diesel czy eko? Ile kilometrów pokona i czy przyczyni się do smogu w mieście?
   Nie mówiąc już, że jedzie sobie spokojnie człowiek z zakupami na rowerze, a tu stój tu Ferenc Patrol 😀

   • No -super tylko dlaczego ten Patrol nie pojawił sie wcześniej
    co ?
    tylko jak “larum” grają bo wybory i potrzeba obiecać-obiecać-obiecać wszystko co tylko tylko Pytającemu zakiełkuje we łbie a potem tradycyjny :Pikuś

    bo to bo tamto bo w przyszłym roku bo jest coś pilniejszego i to trwa od 1945 – cyklicznie sie powtarzając jak przychodzi pora wciśnięcia papiru z krzyżykami w dziure zwaną urną wyborczą –
    i temat zamknięty do kolejnej “wybieranki” ; O !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ