Zdjęcie: Materiały Rozwoju Rzeszowa

Biały bus oklejony wizerunkiem Tadeusza Ferenca, a w nim kandydaci „Rozwoju Rzeszowa” do Rady Miasta – tak wygląda „Ferenc patrol”, który od środy krąży po rzeszowskich osiedlach.

Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa, ma swój niebieski namiot i zaprasza mieszkańców na rozmowy o Rzeszowie przy kawie i krówkach. Wspierają go kandydaci na miejskich radnych. 

Komitet Wyborczy Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca nie chce być gorszy. Pomyślał o podobnym rozwiązaniu – a’la „Tour de Ferenc”. Z namiotu sztabowcy zrezygnowali, wymyślili coś innego – „Ferenc patrol”. Kandydaci „Rozwoju Rzeszowa” wolą być mobilni, specjalnie oznakowanym busem od środy jeżdżą po całym mieście.

– Pod namiotem z mieszkańcami możemy tylko porozmawiać. Mając do dyspozycji samochód razem możemy pojechać w miejsce, gdzie jest jakiś problem – wyjaśnia Tomasz Skoczylas z „Rozwoju Rzeszowa”. – Nasi kandydaci pojawią się wszędzie i będą z mieszkańcami rozmawiać o ich problemach, próbując je jak najszybciej załatwić.

Każdy kandydat „Rozwoju Rzeszowa” ma spisywać problemy mieszkańców, a potem dostarczyć je do ratusza. „Ferenc patrol” rozpoczęła Krystyna Leśniak-Moczuk, która do Rady Miasta startuje w okręgu nr 1. W tym tygodniu towarzyszy jej Tomasz Kamiński, który także startuje do rady w tym samym okręgu. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od kandydata i specyfiki osiedla zależy, gdzie pojawi się „Ferenc patrol”. Czy będzie można spotkać Tadeusza Ferenca, który po raz piąty będzie walczył o fotel prezydenta Rzeszowa? -Trzeba obserwować i rozglądać się – mówi Konrad Fijołek, szef komitetu „Rozwoju Rzeszowa”.

„Ferenc patrol” działa też na zamówienie. Wystarczy napisać na adres: rozwoj.rzeszowa@gmail.com

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Do Rady Miasta Rzeszowa mieszkańcy będą wybierać 25 radnych w czterech okręgach wyborczych. Cztery lata temu Rozwój Rzeszowa wprowadził najwięcej radnych – 11. Koalicję stworzył z Platformą Obywatelską.

Zdjęcie: Materiały Rozwoju Rzeszowa

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama