Zdjęcie: Materiały Rozwoju Rzeszowa
Reklama

Biały bus oklejony wizerunkiem Tadeusza Ferenca, a w nim kandydaci „Rozwoju Rzeszowa” do Rady Miasta – tak wygląda „Ferenc patrol”, który od środy krąży po rzeszowskich osiedlach.

Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa, ma swój niebieski namiot i zaprasza mieszkańców na rozmowy o Rzeszowie przy kawie i krówkach. Wspierają go kandydaci na miejskich radnych. 

Komitet Wyborczy Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca nie chce być gorszy. Pomyślał o podobnym rozwiązaniu – a’la „Tour de Ferenc”. Z namiotu sztabowcy zrezygnowali, wymyślili coś innego – „Ferenc patrol”. Kandydaci „Rozwoju Rzeszowa” wolą być mobilni, specjalnie oznakowanym busem od środy jeżdżą po całym mieście.

– Pod namiotem z mieszkańcami możemy tylko porozmawiać. Mając do dyspozycji samochód razem możemy pojechać w miejsce, gdzie jest jakiś problem – wyjaśnia Tomasz Skoczylas z „Rozwoju Rzeszowa”. – Nasi kandydaci pojawią się wszędzie i będą z mieszkańcami rozmawiać o ich problemach, próbując je jak najszybciej załatwić.

Każdy kandydat „Rozwoju Rzeszowa” ma spisywać problemy mieszkańców, a potem dostarczyć je do ratusza. „Ferenc patrol” rozpoczęła Krystyna Leśniak-Moczuk, która do Rady Miasta startuje w okręgu nr 1. W tym tygodniu towarzyszy jej Tomasz Kamiński, który także startuje do rady w tym samym okręgu. 

Od kandydata i specyfiki osiedla zależy, gdzie pojawi się „Ferenc patrol”. Czy będzie można spotkać Tadeusza Ferenca, który po raz piąty będzie walczył o fotel prezydenta Rzeszowa? -Trzeba obserwować i rozglądać się – mówi Konrad Fijołek, szef komitetu „Rozwoju Rzeszowa”.

„Ferenc patrol” działa też na zamówienie. Wystarczy napisać na adres: rozwoj.rzeszowa@gmail.com

Wybory samorządowe odbędą się 21 października. Do Rady Miasta Rzeszowa mieszkańcy będą wybierać 25 radnych w czterech okręgach wyborczych. Cztery lata temu Rozwój Rzeszowa wprowadził najwięcej radnych – 11. Koalicję stworzył z Platformą Obywatelską.

Zdjęcie: Materiały Rozwoju Rzeszowa

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

21 KOMENTARZE

 1. No -super tylko dlaczego ten Patrol nie pojawił sie wcześniej
  co ?
  tylko jak „larum” grają bo wybory i potrzeba obiecać-obiecać-obiecać wszystko co tylko tylko Pytającemu zakiełkuje we łbie a potem tradycyjny :Pikuś

  bo to bo tamto bo w przyszłym roku bo jest coś pilniejszego i to trwa od 1945 – cyklicznie sie powtarzając jak przychodzi pora wciśnięcia papiru z krzyżykami w dziure zwaną urną wyborczą –
  i temat zamknięty do kolejnej „wybieranki” ; O !

 2. Pani Kingo, pełny szacunek; oby więcej tak myślących! obywateli. Powinna Pani być uosobieniem zbliżających się wyborów, tak sformułowana odpowiedź mówi więcej niż tysiące słów. Moje gratulacje. Jak to napisał przedmówca: mądrego to przyjemnie posłuchać!

 3. A ja tam wole kawę z termosu i krówki u buczaka a w zasadzie krówkę bo tyle położył do tego pojemnika jak kot napłakał hahahaha żartowałem , ten namiot to żenada jak i osoba w nim przebywająca.

 4. Mądrą kobietę to przyjemnie posłuchać. Też jestem zdania że te trole szkalujące prezydenta powinni stanąć przed sądem ,wtedy mamusia musiałaby płacić za gimbaze spoko kasy odszkodowania na cele charytatywne.

 5. do nicku „Tak” Jak można być takim chamem ????? tylko prawdziwy pisowiec takie coś potrafi ?! Ludzie obudźcie się normalnemu człowiekowi takie słowa do głowy by nie przyszły.Jesteś obłąkanym z nienawiści człowiekiem. Nie interesuje się polityką, ale takie idiotyczne teksty doprowadzają mnie do szału. Jak można nie mieć w sobie za gorsz empatii ( o ile wiesz co w ogóle oznacza to słowo). Na miejscu Prezydenta, jak i każdego innego człowieka podałabym Cię do sądu. W głowie się nie mieści. Idź i czcij swoje pomniki, urojone ambicje. Teraz się już nie dziwię, że w telewizji pokazują, że ludzi biją.
  „Kiedyś, w stanie wojennym, ks. J.Tischner zapytany przez amerykańskiego dziennikarza: Jaka jest aktualna sytuacja w Polsce? odpowiedział: „Jak w kolejce na Kasprowy Wierch. Widoki piękne, rzygać się chce, a wysiąść się nie da” !!!

 6. Z wyborczych materiałów promocyjnych wynika, że sołtys (Hand of Developers TADEX sp. z o.o.) wystawia czterdzieści lat młodszego klona

 7. Prawo i Sprawiedliwość ma ogromny problem wizerunkowy przez tego radnego. Każdy zna jego ksywę – Wielki Hamulcowy i wie jak szkodzi on miastu. Dziwi teraz to że w pisie zrobili z niego jedynkę na listach wyborczych. Tu macie kolanka i tu sobie strzelacie 🙂

 8. Radni pisu czytaj kultysy fiołki i ta cała wesoła kompania to szkodniki które blokują rozwój miasta. Robiąc na złość prezydentowi blokują każda inwestycje. Miliony złotych miastu uciekają. Traci gospodarka i zwykli mieszkańcy. Dość tego!

  Kto chce mocnego, bogatego Rzeszowa powinien głosować na ludzi Ferenca z – ROZWOJU RZESZOWA –

  ______________________________________________________________________
  _________________________________________________
  _______________________________
  __________________
  ___________
  _____
  _

 9. Pytanie raczej ile litrów pali? Czy to diesel czy eko? Ile kilometrów pokona i czy przyczyni się do smogu w mieście?
  Nie mówiąc już, że jedzie sobie spokojnie człowiek z zakupami na rowerze, a tu stój tu Ferenc Patrol 😀

 10. Wyborco!
  Potrzebny jesteś politykom raz na cztery lub pięć lat.
  To właśnie przed upływem tego terminu są w stanie obiecać Ci wszystko!
  Żeby tylko zdobyć Twój głos.
  Oczywiście zaraz po wyborach zapominają o wszelkich obietnicach, a wyborca im wybitnie przeszkadza, bo żąda od nich realizacji obietnic.
  A przecież te są wzięte z powietrza.

Comments are closed.