Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

Tadeusz Ferenc zdobył 63,8 proc. wszystkich głosów w wyborach na prezydenta Rzeszowa – poinformowała oficjalnie Państwowa Komisja Wyborcza.

W niedzielnych wyborach samorządowych o fotel prezydenta Rzeszowa walczyło pięciu kandydatów. O tym, że Tadeusz Ferenc (Rozwój Rzeszowa) wygra je zdecydowanie było już wiadomo w poniedziałek bladym świtem

W ciągu dnia potwierdziła to Państwowa Komisja Wyborcza. W wyborach na prezydenta Rzeszowa wzięło udział ponad 80 tysięcy mieszkańców. Frekwencja wyniosła 55,62 proc. Na Tadeusza Ferenca głosowało 51 029 osób, czyli 63,8 proc. głosujących. 

Wojciecha Buczaka z PiS, który w poniedziałek rano pogratulował zwycięstwa Ferencowi, poparło 23 100 osób – 28,9 proc.

Trzeci Maciej Masłowski (Ruch Kukiz’15) zdobył 2868 głosów – 3,6 proc. Czwarty był Krzysztof Kaszuba (Wolność w Samorządzie), na którego oddano 2045 głosów – 2,6 proc. Piąty Łukasz Belter (Nowa Prawica) otrzymał 986 głosów – 1,2 proc. 

Głosów nieważnych w wyborach na prezydenta Rzeszowa było 543. Dla Tadeusza Ferenca będzie to już piąta kadencja. 

Wybory do 25-osobowej Rady Miasta Rzeszowa wygrał proprezydencki klub Rozwój Rzeszowa. Będzie miał 12 radnych, PiS – 9, Koalicja Obywatelska – 4. O tym, kto się dostał do rady, możecie przeczytacie TUTAJ

(ram, jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

36 KOMENTARZE

 1. Człowieku ten komentarz był obiektywny. Niech tobie jeszcze mózgu dobudują bo wyzywać możesz swoją matkę czy ojca za brak wychowania z koziej dupy magistrze.

 2. Deweloperzy budują bloki lub wieżowce zasilane z sieci miejskiej. Jak już ktoś pali butelkami to raczej z domków jednorodzinnych. Dlatego całym sercem jestem za wysoką zabudową i zresztą nie tylko ja bo większość głosowała za wysokim Rzeszowem.

 3. Watpię aby osoba uważająca sie za intilegentną używała takiego słownictwa. Więc lepiej nie udawać kogoś kim sie nie jest. Przechwalać to sie każdy potrafi.

  Lepiej nic nie mówić i wydawać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Mark Twain

 4. Zapewne powstaną parkingi. Jak i również infrastruktura drogowa, ale lepiej „płakać” w internecie, bo miasto się rozwija. Jak nie pasuje, to na Podkarpaciu pełno wsi bez ciasnej zabudowy. Niestety niektóre ameby umysłowe, nie potrafią swoim móżdżkiem pojąć, że miasto ma to do siebie, że się zabudowuje i rozwija. A potem płacz jak w tej Polsce jest źle, skoro takie miernoty umysłowe udają się na wybory.

 5. I vice versa. Tylko inteligentni zagłosowali na Ferenca, a reszta tumanów/miernot/obiboków/leserów/przygłupów przed wyborami i jak widać też po wyborach, płacze jak przedszkolaki w internecie. Nie pozdrawiam.

 6. Dzięki Ferencowi Rzeszów stał się miastem rozwijającym się w porównaniu do innych miast , chwila przyznawane są wyróżnienia miastu,zajmuje wysokie pozycje w rankingach tylko idiot jest w stanie napisać takie wypociny.

 7. hahhahahha jestem w takim razie niewyedukowana – możne i masz rację skończyłam 2 kierunki studiów robię teraz prace doktorską, ale co tam. Powie Ci tak jeżeli to się nazywa, że jest głupia to mogę nią być spokojnie. Bo za to mądra jestem co do wyboru. Teraz odpowiem inaczej: niestety, ale to Pan jest niewyedukowany, a nie 64% ludzi. Po drugie widać kim pis wygrywa osobami taki jak Pan. Mądrzy ludzie wiedzą, widzą co się dzieje w Polsce. Poza tym jak Panu tak źle czemu się Pan nie wyprowadzi? hmmm nie bardzo jest gdzie, bo pis nie wygrał w żadnym, powtarzam żadnym dużym mieście. początek końca pisu. „lemingi poszły na wybory” jak to mówicie i będzie coraz więcej. brawo my.

 8. Deweloper ze smogiem tańczyli z tej radości… Oboje bedą się teraz świetnie rozwijać dzięki Tadkowi… Na budziwoju wczoraj ludzie potruli się od palonych butelek tak mocno że trzy osoby do szpitala trafiło… I co? I nic… Zgłoszenia nie było.. Wiec nie ma sprawy. Ale teraz jak już deweloperka pobuduje wieżowce na budziwoju to ludzie nie będą przynajmniej narzekać ze dym i nic nie widać, bo i tak nic nie bedzie widać…

 9. To już ostatnia kadencja Ferenca. Po zmianie prawa wyborczego do 2 kadencji.

  Ważne żeby jak najwięcej WZ-tek na wieżowce wydać przez te 5 lat. Tylko tak Rzeszów osiagnie 250 tyś mieszkańców.

 10. Ferenc:

  2002 rok – 51.6% ( vs Szlachta)
  2006 rok – 76.5% (vs Hady)
  2010 rok – 53.2% (vs Cypryś)
  2014 rok – 66% (vs Prendecki)
  2018 rok – 63.8% (vs Buczak)

 11. Jeśli takowe bloki powstaną , ciekawi mnie gdzie sie pomieszczą samochody na takiej dróżce. Póki co od jednej i drugiej strony droga jest wąska.. Powstają małe szeregowki ostatnio, ale Infrastruktury drogowej nie widać. Poza tym to budowanie w niskiej zabudowie jest bez ładu

 12. Tak świetny pomysł : dlatego od jutra wszyscy urzędnicy z całego miasta przesiadka na rowery / kto ma daleko komunikacja zbiorowa / wszystkie taksówki wymiana na riksze rowerowe i co mamy :

  Rewelacja nie potrzeba budowac żadnych skrzyżowań wielopoziomowych / powietrze ekstra
  korków nie ma rano i po południu; O !

 13. No Kochany : to jeszcze nie Dubaj
  No bo tak : Szejka nie mamy / ropa i gaz podobno jest ale dziur mało i ostro nie tryska ani jedno ani drugie.
  Ponadto obawiał bym sie tych specjalistów co to szablami rozczłonkowują innych ponadto nie ma jeszcze wielbłądów i piachu dookoła i Oazy ni ma
  z tryskającą wodą – no.

  Czyli to nie Dubaj to na razie bedzie Fatamorgana jak stanie te kilka punktowców a dookoła co ?

 14. połowa uprawnionych do głosowania poszła do urn, bo zawsze to jakaś rozrywka, a reszta nie miała na kogo głosować

 15. W Rzeszowie rośnie liczba ludności. Ci ludzie gdzieś mieszkać muszą. Dziś gdy wiadomo że wygrał Ferenc i ma wiekszość z którą wygra każde głosowanie w Radzie Miasta powinno się wrócić do pomysłu budowy wieżowców na Zalesiu i Nowym Mieście.

 16. Do Rady Miasta wejdzie nowy od rowerzystów, to może w końcu władza zacznie nas poważnie traktować. Jeśli nie zaczniemy inwestować w infrastrukturę rowerową i unowocześniać komunikację publiczną, to utoniemy w korkach.

 17. Tak więc Rzeszów czeka kolejne 5 lat dziadowskiego rozkładu jazdy autobusów, 5 lat lania asfaltu wszędzie gdzie się da, 5 lat wpychania samochodów do centrum, 5 lat budowania bubli rowerowych, 5 lat rozjeżdżania chodników przez samochody, 5 lat chaosu budowlanego, 5 lat pozwalania deweloperom na wszystko, 5 lat zabudowy kolejnych terenów zielonych, 5 lat opowiadania bajek o kolejce nadziemnej.

 18. Gratulacje dla Pana Ferenca.

  W radzie miasta w Pisie dalej Kultys więc niech Pis nie myśli że będzie dalej po staremu blokował pomysły naszego prezydenta a potem za 5 lat wygra. Zejdzcie na ziemię. Za 5 lat jeśli Kultys sie nie zmieni kolejny przysłowiowy „Buczak” znowu przegra? Na Podkarpaciu złoża gazu idące w mld m3. W Polsce rządzi Pis i rozdziela pieniądze. Macie szanse na zdobycie funduszy na obwodnicę południową z naszego gazu.

  Tylko Pis nie myśli tak odobru miasta. Dlatego za 5 lat znowu przewalicie.

Comments are closed.