Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Prawie 65 proc. głosów zdobył Tadeusz Ferenc w wyborach na prezydenta Rzeszowa – taki jest wynik po zliczeniu głosów z 25 spośród 93 komisji obwodowych. 

Z każdą godziną rośnie przewaga Tadeusza Ferenca (Rozwój Rzeszowa) nad jego głównym rywalem w wyborach samorządowych – Wojciechem Buczakiem z PiS. Zliczono już głosy z 25 obwodów. Na Ferenca oddano 7958 głosów, zdobył dotychczas 64,87 proc. wszystkich podliczonych głosów. Buczak otrzymał 3489 głosów (28,44 proc). 

Na trzecim miejscu jest Maciej Masłowski (Ruch Kukiz’15). Na niego oddano 419 głosów (3,42 proc.). Krzysztof Kaszuba (Wolność w Samorządzie) otrzymał 282 głosy (2,30 proc.), a Łukasz Belter (Nowa Prawica) – 120 głosy (0,98 proc.). Po godz. 1:30 sztab Rozwoju Rzeszowa opuścił Tadeusz Ferenc, który od 21:00 czeka na ostateczne wyniki wyborów.

– Nie pójdę spać, będę czekał na kolejne meldunki od moich współpracowników. Nie spodziewałem się dotychczasowych wyników. Nie sądziłem, że będą tak wysokie. Jak będzie zwycięstwo, to trzeba brać się do roboty. Tematów jest wiele – powiedział nam Tadeusz Ferenc, tuż przed opuszczeniem swojego sztabu. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jeżeli Tadeusz Ferenc wygra wybory, to będzie jego już piąta kadencja. Rzeszowem rządzi od 16 lat. 

(ram, jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama