Fot. Tomasz Modras / Rzeszów News. Na zdjęciu Tadeusz Ferenc
Reklama

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, doceniany jest w innych miastach. Do takiego stopnia, że jest nawet bohaterem wierszy. 

“Wyborcze marzenia” opublikowała internautka na stronie jednego z kandydatów na prezydenta Przemyśla w tegorocznych wyborach samorządowych. Wiersz wychwycił twórca fanpage’a na Facebooku “PRZEMYŚLmy Wybory 2018”. 

“Taki Ferenc jest jeden. Niepowtarzalny. Wiem, bo dwa lata terminowałem w rzeszowskim Ratuszu. To była prawdziwa szkoła samorządowa, której zasadą główną, ale zasadą niejedyną, było: znać i kochać miasto nie licząc na wzajemność. Jednak ponad wszystko liczył się interes miasta i mieszkańców” – skomentował wiersz twórca “PRZEMYŚLmy Wybory 2018”. 

WYBORCZE MARZENIA

Marzy nam się taki Ferenc
i to nie jest tere-fere.
Gospodarza Przemyśl pragnie,
by dostatniej było, ładniej.

Gdyby przyszedł do nas Ferenc
ukwieciłby każdy skwerek,
drzewa sadził – nie karczował –
smog by w wreszcie zlikwidował.

Dobry byłby taki Ferenc,
który pieszo lub rowerem
co dzień zajrzy w inny kątek,
mir oceni i porządek.

Bez znaczenia czy ten Ferenc
w frak odziany czy sweterek,
gdy praktykę wraz z rozumem
i sercem połączyć umie.
I pomyślcie, że ten Ferenc
postrzegany za przecherę
pod but idących deptakiem
każe łożyć płyty gładkie.

Nieważne kim byłby Ferenc,
żonatym czy kawalerem.
Dzieci moc niech się urodzi,
z zagranicy wrócą młodzi.

Przydałby się taki Ferenc,
co nie liczy na karierę –
miastu i mieszkańcom służył –
niechby rządzi jak najdłużej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

28 KOMENTARZE

 1. Gdzie ta rzeszowska zieleń?
  Mówisz o kwiatkach na rondzie, lipach za 10 tys/szt. czy podświetlanych krzakach na Cieplińskiego?
  Ja widzę tylko przepłacone dekoracyjne nasadzenia, natomiast parki są zaniedbane, a tereny zielone przeznaczone do wypoczynku/rekreacji powoli zamieniają się w osiedla mieszkaniowe.

 2. Ferenc zarządzał ludźmi w dużych firmach i piastował kierownicze stanowiska a Szlachta to zwykły belfer, który tylko straszył pałami na koniec roku i poza swoje podwórko nie ruszył dupy czym ty piszesz człowieku.

 3. Dobry Prezydent da radę nawet w mieście, które województwem nie jest. Znam dość dobrze Krosno i po zabraniu mu przywileju bycia miastem wojewódzkim zaczęło padać. Od dobrych kilku lat odbiło bardzo i teraz jest tam wszystko: oprócz pięknej architektury i cudnego położenia, które były zawsze, sa galerie handlowe, których nie powstydzilyby się wielkie miasta, zadbane ulice, wypielęgnowana zieleń… itd. Można? Można.. Przemysl ma mega potencjał, tylko brak tu energii, chęci i pomysłu na miasto.

 4. Za Szlachty między ulicami trawa rosła po kolana niewykoszona. Zobaczcie stare filmy z youruba z okresów “rządów” szlachciury.

  Tylko nie piszcie o dotacjach. Nie trzeba dotacji z Uni żeby trawsko wykosić.
  Tylko to trzeba mieć wrażliwość estetyczną , jakąkolwiek. Unia nie daje kaski na zieleń a dziś za Ferenca rzeszowska zieleń nadaje się do fotografowania i publikowania w kolorowych albumach na kredowym papierze do sprzedaży w księgarniach razem z albumami kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie.

 5. Rzeszów jest miastem wojewódzkim, więc nie porównuj go z Jasłem czy zdegradowanym Przemyślem.
  Za Szlachty nie było unijnych dofinansowań, więc porównywanie działalności tych dwóch starców też nie ma sensu, bo działali w dwóch zupełnie innych okresach, ale np. tak samo wchodzili w d#psko klerowi.

 6. Poszczekałeś już? Popatrz trochę do przodu, z wyobraźnią…za jakiś czas Ferenca w Rzeszowie nie będzie, ale stojąc w korku wszyscy będą go wspominać. Przemyślowi nie życzę takiego prezydenta, lepiej wybrać myślącego szerzej…pijar i socjotechnikę opanował prawie do perfekcji. Jak zestawisz co miało być, a co z tego wyszło, np.aureola – pod miało być bezkolizyjnie, a jak jest?

 7. Narzekacie na Ferenca? Przeprowadzcie się do takiego np Jasła, Przemyśla, czy innego miasta, to docenicie. Będziecie stamtąd wiać raz-dwa. Ktoś pamięta, jak wyglądał Rzeszów za Szlachty i wcześniej? Prowincjonalna dziura z Europą jako największą atrakcją. Dziurawe drogi, chodniki, brud, smród i ubóstwo. Ale “gimbazy nie znajo”…

 8. A ty, to kto? w komentarzach inteligencją nie błyszczysz. Ja patrzę realnie na to, co w mieście Rzeszowie się dzieje, a w Przemyślu stagnacja straszna. Od lat…

 9. Przemyślowi radzę tylko jedno. Zmienić myślenie z poprzednich wyborów gdzie mówiono na mieście “wszyscy tylko nie Choma”. Skutek był taki, że 5 kandydatów dostało po ok 15% głosów, a Choma wygrał z 20% mimo że zdecydowana większość miasta głosowała przeciwko niemu. Zdecydujcie się na konkretną osobę którą należy poprzeć i będzie dobrze. Najlepiej kogoś dobrze ułożonego z obecną władzą centralną tak by z Warszawy jakieś środki mógł na rozwój ściągnąć (niekoniecznie kandydata z PiS).

  A Co do wierszyka to dawno większej żenady nie widziałem

 10. Przemyscy kandydaci !
  PiS – Janusz Hamryszczak
  PO – Wojciech Błachowicz
  SLD – Ryszard Kulej
  Kukiz15 – Wojciech Bakun
  Dwaj pierwsi masakra, dwaj ostatni no może może jakby chcieli i mieli ochote ….

Comments are closed.