Fot. Materiały sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta RP, w najbliższą środę (24 czerwca) będzie w Rzeszowie – dowiedział się Rzeszów News.

Informacje o przyjeździe w przyszłym tygodniu Rafała Trzaskowskiego do stolicy Podkarpacia przekazali nam w sobotę działacze podkarpackiej Platformy Obywatelskiej.

Potwierdził nam to także poseł Cezary Tomczyk, szef sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, ale Tomczyk zastrzega, że środowa wizyta Trzaskowskiego w Rzeszowie nie jest jeszcze zatwierdzona. 

– Raczej to będzie środa, ale może się to jeszcze zmienić, bo mogą być np. jeszcze debaty telewizyjne. Na pewno Rafał Trzaskowski będzie w Rzeszowie i w kilku innych miastach na Podkarpaciu przed pierwszą turą wyborów – zapowiada Cezary Tomczyk. 

Rzeszów miastem pozytywnych zmian

Spotkanie z Rafałem Trzaskowskim ma się odbyć na rzeszowskim Rynku, godzina nie jest jeszcze znana. Sztabowcy Trzaskowskiego twierdzą, że obecność kandydata KO na prezydenta RP w Rzeszowie jest obowiązkowa. 

– Rzeszów to miasto zmian. Należy do tych miast w Polsce, które w ciągu ostatnich 10-15 lat zmieniły się nie do poznania – jest miastem młodym, ze świeżym spojrzeniem, miastem pozytywnych zmian – mówi nam Cezary Tomczyk, który sam często bywa w Rzeszowie. 

Twierdzi, że Podkarpacie dla Trzaskowskiego jest „symbolicznym” regionem. To tu od lat dominuje PiS i polityczną konkurencję w zasadzie równa z ziemią. – Rafał Trzaskowski przełamuje partyjne stereotypy, odnosi się też do tych, którzy na niego nie głosowali – dodaje.

– Podkarpaciu jest potrzebna nowa wizja. W ciągu ostatnich 5 lat mogło więcej zyskać – uważa Tomczyk. 

Z kolei Zdzisław Gawlik, szef podkarpackiej Platformy Obywatelskiej, liczy na to, że Rafał Trzaskowski podczas wizyty na Podkarpaciu podtrzyma entuzjazm, jaki pojawił się podczas zbierania podpisów poparcia dla Trzaskowskiego.

– Na Podkarpaciu zebraliśmy ponad 48 tysięcy podpisów. Liczymy, że Rafał Trzaskowski podtrzyma też chęć oczekiwanej zmiany w Polsce – niezgody na prezydenturę Andrzeja Dudy i rządy PiS – mówi Zdzisław Gawlik. 

Rafał Trzaskowski będzie w ratuszu 

Politycy PO na razie nie chcą zdradzać, jakie tematy Rafał Trzaskowski poruszy podczas wizyty na Podkarpaciu. Przewodniczący Gawlik liczy na to, że kandydata KO w Rzeszowie przywita Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. 

– Rozmawiam z nim na ten temat. Co zrobi prezydent? Proszę pytać Tadeusza Ferenca – ucina Gawlik. Ferenc oficjalnie w wyborach poparł Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata Koalicji Polskiej PSL-Kukiz’15.  

– Przewiduję, że z Rafałem Trzaskowskim spotkam się w ratuszu – mówi nam Tadeusz Ferenc. Czy będzie też na spotkaniu na Rynku z mieszkańcami? – Zobaczymy – odpowiada enigmatycznie prezydent Rzeszowa. 

Ferenc powtarza, że jego kandydatem jest Władysław Kosiniak-Kamysz. – Zdecydowanym. A kogo poprę w drugiej turze? Poczekajmy na wyniki – mówi prezydent Ferenc.  

Wybory na prezydenta RP odbędą się 28 czerwca. Według piątkowego sondażu pracowni Polister dla „Super Expresu”, 40,82 proc. Polaków chce zagłosować na Andrzeja Dudę (PiS), a 30,28 proc. na Rafała Trzaskowskiego. Poparcie dla Trzaskowskiego rośnie. 

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama