Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszowscy radni zgodzili się na to, by podczas nadchodzących wyborów samorządowych mieszkańcy mogli za darmo korzystać z miejskich autobusów.

Darmowa komunikacja miejska ma zachęcić mieszkańców, by wzięli udział w wyborach samorządowych. Odbędą się one 7 kwietnia. – Zwiększenie frekwencji wyborczej jest fundamentalnym elementem funkcjonowania demokracji – napisano w uchwale.

Przygotował ją Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, który odpowiada za organizację komunikacji miejskiej. We wtorek (27 lutego) radni jednogłośnie zgodzili się, by podczas wyborów samorządowych mieszkańcy nie musieli kasować biletów w autobusach MPK.

Tak też było podczas ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych – 15 października. W Rzeszowie frekwencja była najwyższa w historii miasta – głosowało 78,57 proc. uprawnionych. Frekwencja była wyższa niż w całej Polsce – wyniosła 74,38 proc. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Wtorkowa decyzja rady dotyczy nie tylko darmowej komunikacji podczas zbliżających się wyborów samorządowych, ale również wyborów do europarlamentu (w Polsce odbędą się 9 czerwca), wyborów na prezydenta RP oraz referendów krajowych i lokalnych.

Lokale podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia 2024 roku będą otwarte od godz. 7:00 do 21:00. Darmowa komunikacja będzie przez cały dzień – od północy do północy. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama