Fot. Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News. Na zdjęciu Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

Komisarz wyborczy w Rzeszowie zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa w nadchodzących wyborach samorządowych. 

Jak poinformował sztab Rozwoju Rzeszowa, komitet został zarejestrowany w piątek (2 lutego), przed godz. 15:00. Dokumenty rejestracyjne współpracownicy Konrada Fijołka złożyli dzień wcześniej w rzeszowskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego

Komitet Wyborczy Wyborców Konrada Fijołka Rozwój Rzeszowa jest pierwszym w Rzeszowie zarejestrowanym komitetem wyborczym w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia (drugą turę wyznaczono na 21 kwietnia).  

Rozwój Rzeszowa wystawi kandydatów w wyborach do Rady Miasta Rzeszowa. Zamierza zarejestrować 33 kandydatów w czterech rzeszowskich okręgach. Na listach znajdzie się m.in. 14 dotychczasowych radnych. Komitet kompletuje listy z nazwiskami. 

– Zbiórkę podpisów osób, które popierają naszych kandydatów, rozpoczniemy po 11 lutego. W każdym z czterech okręgów musimy zebrać po co najmniej 150 podpisów – mówi Tomasz Kamiński, lider Rozwoju Rzeszowa. Kandydatów trzeba zarejestrować do 4 marca. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rozwój Rzeszowa jest najsilniejszym klubem w rzeszowskiej radzie. W kończącej się kadencji samorządu ma 14 radnych w 27-osobowej radzie, miastem rządzi wspólnie z Koalicją Obywatelską. RR jest przy władzy od 2006 roku.  

W nadchodzących wyborach mieszkańcy Rzeszowa będą wybierać 25 radnych. Kandydatem Rozwoju Rzeszowa na prezydenta miasta ponownie będzie Konrad Fijołek, który gospodarzem stolicy Podkarpacia jest od czerwca 2021 roku. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama