Zdjęcie: materiały Politechniki Rzeszowskiej

Prof. Grzegorz Budzik, prof. Grzegorz Masłowski, prof. Piotr Koszelnik i prof. Jarosław Sęp – to oni chcą walczyć o fotel rektora Politechniki Rzeszowskiej. 

W poniedziałek Politechnika Rzeszowska poinformowała, że do walki o fotel rektora w kadencji 2020-2024 zgłosiło się 12 osób, w tym czterech dotychczasowych prorektorów. Zgłoszeni kandydaci od tego momentu mieli trzy dni na pisemne potwierdzenie swojego udziału w wyborach. 

Zgodę na kandydowanie wyrazili: prof. Grzegorz Budzik, prorektor ds. nauki, prof. Grzegorz Masłowski, prorektor ds. kształcenia oraz prof. Piotr Koszelnik i prof. Jarosław Sęp. Faworytem jest prof. Grzegorz Budzik. Mówi się, że to on ma największe szanse na objecie fotela rektora po prof. Markowskim. 

Kolejnym etapem wyboru nowego rektora PRz jest zaopiniowanie kandydatów przez senat uczelni. To nastąpi 12 marca. Ogłoszenie ostatecznej listy kandydatów odbędzie się 18 marca. Wybory na rektora na Politechnice Rzeszowskiej zaplanowano na 31 marca. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dotychczasowy rektor uczelni – prof. Tadeusz Markowski, z uwagi na swój wiek, nie może ubiegać się już o reelekcję. Zgodnie ze statutem uczelni kandydatem na rektora może być osoba posiadająca co najmniej stopień doktora habilitowanego i która do dnia rozpoczęcia kadencji nie ukończyła 67. roku życia. Prof. Markowski ma obecnie 72 lata. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama