Wybuch gazu w mieszkaniu przy ulicy Bohaterów Westerplatte! Ciężko ranny 37-latek

Reklama

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wybuchu gazu w jednym z mieszkań bloku przy ulicy Bohaterów Westerplatte w Rzeszowie. 

 

Zdjęcia: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie

Do wybuchu gazu doszło w środę rano (20 grudnia) w bloku nr 5. Policja i straż pożarna o zdarzeniu zostali poinformowani kilkanaście minut po godz. 7:00. Gaz wybuchł w mieszkaniu na drugim piętrze trzykondygnacyjnego budynku.

W mieszkaniu, gdzie doszło do eksplozji, wyleciały okna, uszkodzona została także elewacja bloku. Okna wyleciały także z sąsiednich mieszkań. – Ewakuowano z nich 16 osób – mówi kpt. Jan Czerwonka, rzecznik rzeszowskiej Straży Pożarnej. 

W zdarzeniu ranny został 37-letni mężczyzna, który w chwili wybuchu gazu był w mieszkaniu. Karetką przewieziono go do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej. 

– Mężczyzna jest w bardzo ciężkim stanie, ma poparzone 70 procent ciała, przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej. Rokowania lekarzy są bardzo złe – przekazał nam Tomasz Warchoł, rzecznik KSW nr 2.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przyczyny eksplozji ustala policja, na razie nie są one znane. Na miejscu zdarzenia pracowało 10 zastępów straży pożarnej. – W mieszkaniu był niewielki pożar. Ogień został ugaszony, sytuacja jest opanowana – dodaje kpt. Czerwonka.

– Trwają oględziny – mówi asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Powiadomiony o zdarzeniu Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie określi stopień zniszczenia mieszkania oraz mieszkań sąsiednich. Na razie nie wiadomo, kiedy ich lokatorzy będą mogli wrócić do swoich domów. 

– Inspektorzy jeszcze nie wrócili z oględzin. Konieczne jest sprawdzenie także wszelkich instalacji. Decyzję dotyczącą konstrukcji budynku na pewno wydamy jeszcze w środę – zapowiedział po godz. 9:00 Dawid Borowiec, wiceszef PINB w Rzeszowie.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama