Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

14-latek, jadący hulajnogą, w środę rano (28 lutego) przy ulicy Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie został potrącony przez kierującą autobusem MPK. 

Do potrącenia nastolatka na przejeździe dla rowerów doszło o godz. 7:40. Dyżurny policji  natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia ekipę wypadkową rzeszowskiej drogówki.

Kierująca autobusem MPK, 43-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego, jechała w kierunku al. Witosa. Jak ustalili mundurowi, 14-letniego chłopaka, jadącego na hulajnodze, potrąciła na skrzyżowaniu z ul. Odrzykońską.

– 14-latek doznał obrażeń i trafił do szpitala – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Co wolno hulajnogiście? 

To pierwszy w tym roku wypadek z udziałem hulajnogisty odnotowany przez rzeszowskich policjantów, którzy apelują o ostrożność do wszystkich uczestników ruchu drogowego i przypominają obowiązujące zasady poruszania się po drodze hulajnogą elektryczną. 

Hulajnogista musi jechać drogą dla rowerów bądź pasem ruchu dla rowerów do 20 km/h. Jeżeli takich pasów nie ma, trzeba jechać ulicą – w przypadku, gdy obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Jazda hulajnogą po chodniku to wyjątek. Jest możliwa tylko, gdy brakuje ścieżek, a ruch na ulicy jest dozwolony z prędkością wyższą niż 30 km/h. W takiej sytuacji, jadąc po chodniku należy ustępować pierwszeństwa pieszym i jechać z prędkością zbliżoną do ich tempa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama