Dwa wypadki na autostradzie A4. Zderzenie pięciu aut. 5 osób rannych [FOTO]

7
Reklama

5 osób zostało rannych w dwóch wypadkach, do których doszło w poniedziałek na autostradzie A4 na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego.

 

Informacje o wypadkach przekazał nam pan Konrad, Czytelnik Rzeszów News, od którego otrzymaliśmy zdjęcia. “Jadąc na Rzeszów za Dębicą policja zamknęła autostradę i kieruje na objazd” – napisał pan Konrad.

Podkarpacka policja informuje, że do pierwszego wypadku doszło w Borku Wielkim przed godz. 9:30. Początkowo funkcjonariusze podawali, że ranne zostały dwie osoby. 

– Dostawczy fiat jechał lewym pasem w kierunku Rzeszowa. Na skutek awarii kierowca zatrzymał się. Jadący za nim citroen uderzył w tył fiata. Ranne zostały trzy osoby: pasażer fiata oraz kierowca i pasażerka citroena. Osoby podróżujące citroenem to obywatele Ukrainy. Cała trójka została przewieziona do szpitala – relacjonuje Wojciech Tobiasz z ropczyckiej policji. 

Do drugiego wypadku w odległości kilkuset metrów od zdarzenia w Borku Wielkim doszło przy wjeździe na autostradę w rejonie Sędziszowa Małopolskiego ok. 9:45.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że obywatel Ukrainy, który kierował fiatem, uderzył w mazdę. Następnie mazda uderzyła w dostawczego mercedesa, którego kierowca się zatrzymał. W wyniku zdarzenia doszło do dachowania mazdy. Jej kierujący i pasażerka zostali przewiezieni do szpitala – dodaje Wojciech Tobiasz. 

Ruch na A4 w kierunku Rzeszowa był zablokowany do godz. 18:30. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.