Fot. KPP Strzyżów. Na zdjęciu wypadek w Pułankach
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności trzech wypadków, w tym dwóch tragicznych. W Pułankach w powiecie strzyżowskim zginął kierowca skody. Do śmiertelnego potrącenia pieszej doszło w Kołaczycach w powiecie jasielskim.

Do wypadku w Pułankach na drodze wojewódzkiej nr 988 relacji Rzeszów – Jasło doszło ok. godz. 4:00 rano. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 40-letni kierowca skody, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, po czym uderzył w przepust.

– Wyniku odniesionych obrażeń kierowca skody zmarł. Ruch na tym odcinku drogi wojewódzkiej nr 988 odbywa się bez utrudnień – poinformowała podkarpacka policja.

Do wypadku w Kołaczycach na drodze krajowej nr 73 doszło z kolei przed godz. 7:00. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący ciężarowym dafem, 43-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego, jadąc w kierunku Jasła, w rejonie przejścia dla pieszych potrącił 89-letnią mieszkankę gminy Kołaczyce. Kobieta zginęła na miejscu.   

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli ślady. Droga krajowa była zablokowana. Od godz. 10:00 ruch odbywa się bez utrudnień.

Do trzeciego wypadku doszło ok. godz. 7:30 w Zdziechowicach w powiecie stalowowolskim na drodze wojewódzkiej nr 855 relacji Zaklików-Kraśnik. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji,  18-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego, kierujący oplem, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik i potrącił idącą chodnikiem 12-letnią dziewczynkę.

– 12-latka doznała obrażeń i została przewieziona do stalowowolskiego szpitala – poinformował Andrzej Walczyna ze stalowowolskiej policji.

DW nr 855 relacji Zaklików-Kraśnik była zablokowana. Policjanci zorganizowali objazdy i kierowali ruchem. Utrudnienia trwały do godz. 10:30. 18-letni kierowca opla był trzeźwy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.