693 mkw – to minimalne wymiary podłogi, które będzie można powiększać dzięki dodatkowym modułom. Planowo prace powinny się zakończyć na przełomie września i października. Jest jedno „ale”.
Pół miliona złotych to za mało
W budżecie miasta na inwestycję zarezerwowano pół miliona złotych. Jak się okazuje, to trochę za mało. Dwie firmy – Pruszkowski Strzał-Flor oraz szczecińska Luxuryfloor, które wystartowały w przetargu, złożyły ofertę w opcji podstawowej od 104 do ponad 160 tys zł. więcej. Jednym słowem – miasto będzie musiało trochę dołożyć.
Możliwe powiększenie powierzchni do gry
Minimalne wymiary podłogi wynoszą: 21 m x 33 m. Zamówienie obejmuje m.in. dodatkowe, wzmocnione moduły dla koszy najazdowych. Moduły w przyszłości mają umożliwiać też powiększenie powierzchni potrzebnej do gry.
Mobilna podłoga to jest to
Tradycyjnym i do niedawna jedynym rodzajem podłogi sportowej wykonywanej w Polsce, był sztywny parkiet dębowy, co eliminowało funkcję sportową i ochronną podłogi. Mobilna podłoga wykonana z buku lub z klonu, to zdecydowanie bardziej nowoczesne rozwiązanie. Zapewni właściwą eksploatację, komfort, bezpieczeństwo, odpowiednią sprężystość i większą wytrzymałość na uderzenia.
Nowa podłoga będzie mieć odpowiednie certyfikaty, niezbędna do rozgrywek na najwyższym poziomie, w tym opinię Polskiego Związku Piłki Siatkowej PZPS lub rekomendację FIVB.
(red, BIP UMR)