Z Jasionki ruszyły loty do Wenecji. Na inaugurację salut wodny [ZDJECIA]

Reklama

To może być hit tegorocznych wakacji dla turystów z całego Podkarpacia. Od niedzieli (12 czerwca) z lotniska w Jasionce można latać do włoskiej Wenecji. 

 
 
Zdjęcia: materiały Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

Loty raz w tygodniu, w każdą niedzielę, uruchomił narodowy przewoźnik – Polskie Linie Lotnicze LOT. Pierwotnie w sezonie letnim mieliśmy latać na ukraińską Odessę, ale wojna za wschodnią granicą zmusiła LOT do zmiany planów. Odessę zastąpiła Wenecja.  

Loty do Wenecji obsługują Bombardiery Q400, zabierające na pokład 78 pasażerów.  Pierwszy niedzielny kurs z Włoch był niemal pełny. Podróż z Jasionki na lotnisko im. Marco Polo trwa około dwóch godzin, samoloty wylatują z Rzeszowa o 6:55, dolatują o 8:50.

Z kolei start z włoskiego lotniska jest o godz. 9:25, zaś przylot do stolicy Podkarpacia o 11:25. W niedzielę Bombardiera podczas inauguracyjnego rejsu przywitał w Jasionce salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Loty do Wenecji będą do 18 września. Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego lotniska, prognozuje, że włoski kierunek może być hitem tegorocznych wakacji dla turystów z całego Podkarpacia.

– Wenecja jest jak magnes. To perła Adriatyku. I są tam miejsca, które trzeba po prostu zobaczyć, jak Plac i Bazylika Świętego Marka, Pałac Dożów, Mosty Westchnień i Rialto, Canal Grande – zachęca prezes Hamryszczak. 

– Będąc w Wenecji warto również zobaczyć wyspę Lido i jej piaszczyste plaże, gdzie wypoczywają zarówno turyści, jak i wenecjanie, tam też odbywa się słynny festiwal filmowy – dodaje szef lotniska w Jasionce.

Przy okazji inauguracji lotów na włoskim lotnisku promowano w niedzielę województwo podkarpackie.

Wenecja to pierwszy z trzech nowych kierunków tegorocznych wakacji. W piątek zainaugurują loty do Olsztyna. Od 5 lipca będzie można latać do chorwackiej Rijeki. W sezonie letnim Jasionka obsłuży ponad 80 połączeń tygodniowo – 23 kierunki w 12 krajach.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama