Fot. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dariusz Matusiak na zdjęciu po prawej stronie

Insp. Dariusz Matusiak nowym komendantem wojewódzkim policji w Rzeszowie. W czwartek akt powołania wręczył mu Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

Dariusz Matusiak od października 2020 r. był zastępcą komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi ds. logistyki. Wcześniej pracował w Komendzie Głównej Policji – jako naczelnik wydziału, a potem zastępca dyrektora biura w gabinecie komendanta głównego policji.

Matusiak urodził się w 1967 roku w Brzegu. W policji pracuje już 27 lat. Zaczynał od pracy w komendzie rejonowej w Wodzisławiu. Przez wiele lat związany był z wydziałami: dochodzeniowo-śledczym i kryminalnym.

W 2002 r. Dariusz Matusiak został zastępcą komendanta, a następnie komendantem Komisariatu Policji w Rydułtowach. W czerwcu 2004 r. awansował na zastępcę komendanta powiatowego w Wodzisławiu Śląskim.

Po niespełna czterech latach Matusiak został komendantem miejskim w Jastrzębiu Zdroju, następnie – w 2012 r. szefem policji w Żorach, a w 2015 r. komendantem miejskim w Bielsku-Białej. Potem, jak wspominaliśmy, trafił do KGP, a następnie – Łodzi. 

Stamtąd Dariusz Matusiak przenosi się do Rzeszowa na stanowisko komendanta wojewódzkiego policji. W czwartek akt powołania, w obecności szefa polskiej policji gen. Jarosława Szymczyka, wręczył mu Mariusz Kamiński, szef MSWiA.

– Komendant pełnienie swoich obowiązków rozpocznie 30 kwietnia br. – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Administracji. 

Dariusz Matusiak na stanowisku szefa podkarpackiej policji zastąpił Henryka Moskwę, który 9 kwietnia przeszedł na policyjną emeryturę

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama