Jest ich trzy: Aga, Asia, Charlene. Stworzyły firmę, która zajmuje się produkcją i sprzedażą pięknej luksusowej lnianej pościeli. Powstaje ona w Rzeszowie. Teraz możecie pomóc dziewczynom podbić świat.

[Not a valid template]

 

Luxury Eight tak nazywa się ich firma. 8 w nazwie to nie przypadek. – Naukowo udowodniono jest, że 8 godzin snu wpływa pozytywnie na organizm człowieka i pozwala na regenerację – opowiada Joanna Hostyńska, jedna z właścicielek firmy.

Joanna ma 30 lat, z wykształcenia ekonomistka, ma doświadczenie w pracy w instytucjach finansowych i firmach produkcyjnych. Pasjonuje się podróżami, lubi sport i taniec. To ona pilnuje interesu w Rzeszowie, zajmuje się produkcją i logistyką.

W Berlinie, gdzie jest siedziba Luxury Eight, mieszka Agnieszka Sarnecka. Aga ma 24 lata, w Berlinie kończy studia z zarządzania, mówi, że pochodzi z Gdańska i Warszawy, doświadczenie zawodowe zdobywała w firmach ecommerce. Jej pasją jest gotowanie, uwielbia podróżować i poznawać języki obce. Aga odpowiada w firmie za marketing i management.

Ostatnią osobą z „lnianej trójki” jest Charlene Walton, która mieszka w Cape Town w RPA. To w jej głowie rodzą się pomysły na wspaniałe projekty. Charlene w Cape Town prowadzi swoją pracownię artystyczną, zajmuje się projektami graficznymi i tworzeniem stron internetowych.

„Babski” team

Asie, Agę i Charlene coś innego połączyło. – Pasja do jakości snu. Chcemy pomóc każdemu, komu zależy na lepszym śnie – mówi Joanna Hostyńska. Jest jeszcze coś, a właściwie ktoś, kto połączył dziewczyny. W ich „lniany projekt” uwierzyła inwestorka Zoe Adamovicz, z pochodzenia Polka, która na co dzień mieszka w Berlinie, prowadzi interesy na całym świecie.

W jeden z projektów Zoe Adamovicz zaangażowana była Agnieszka Sarnecka, Joanna poznała Zoe pięć lat temu w Berlinie.

– Dzięki jej wsparciu zbudowałyśmy „babski” team i zaczęłyśmy realizować nasze marzenie. mówią właścicielki firmy.

Aga i Asia nigdy na żywo nie spotkały się z Charlene. Na co dzień kontaktują się przez Skype’a i e-mailem.

– Mamy szereg specjalnych narzędzi, które ułatwiają nam pracę, wzajemnie się uzupełniamy. Charlene ma pomysł, Aga sprawdza realne szanse na wdrożenie go, a ja poszukuję podwykonawców i sposobów na realizację tych pomysłów – mówi Asia.

Jedyną przeszkoda w kontaktach dziewczyn jest przesyłanie towarów między Europą a Afryką. Czas wysyłki wpływa na czas realizacji projektów. Np. pierwsze pudełka na pościel powstawały w Cape Town i stamtąd były wysyłane. – Teraz mamy już podwykonawców w Polsce – mówią dziewczyny.

Kampania na Kickstarterze

Właśnie rozpoczęły kampanię crowdfundingową na międzynarodowym portalu Kickstarter (link TUTAJ), który wspiera młode start up’y. Bo Luxury Eight właśnie zaczął się od start up’u. A Berlin jest ich zagłębiem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Dzięki nam młode firmy mogą dowiedzieć się więcej na temat pozyskiwania pieniędzy na prowadzenie działalności w postaci crowdfundingu, który w Polsce coraz lepiej się rozwija. A przy okazji to szczególna okazja, by promować Rzeszów i polską działalność za granicą – uważa Aga Sarnecka.

Kampania na Kickstarterze ma pomóc dziewczyn rozwinąć skrzydła. Możecie kupić choćby zawieszkę na drzwi w kształcie „8”, czy jedną poszewkę na małą poduszkę. Na poszewce mogą być wasze inicjały lub osoby, którą chcecie obdarować.

– Nasza pościel to wspaniały pomysł na prezent – zachwala Joanna Hostyńska.

Sen na wszystkie problemy

Wszystko, co robią dziewczyny jest osobiste i przemyślane. Pomysł z produkcją pościeli lnianej też nie jest przypadkiem, bo ta zawiera szereg cennych właściwości.

Już naukowcy z Instytutu Włókien Naturalnych w Poznaniu dowiedli, żeby obudzić się w lepszym nastroju, należy spać w tkaninach z czystego lnu. Wszystko dlatego, że komórki rośliny lnu są bardzo podobnie zbudowane z komórek ludzkich, tworząc korzystny wpływ na organizm człowieka.

– Nasza misja opiera się na przesłaniu „Sleep solves everything”, czyli sen rozwiązuje wszystkie problemy. Chcemy, aby nasi klienci świadomie sięgali po naturalne tkaniny mające szereg wspaniałych właściwości – poprzez poprawę jakości snu mieli wpływ na poprawę jakości swojego życia. Len to naturalna tkanina, przepuszcza powietrze, wykazuje właściwości termoregulacji, co oznacza, że w lecie chłodzi, a zimą ogrzewa – opowiada Joanna.

Na specjalne zamówienie

Bo len ma też właściwości antyalergiczne. Jest idealny dla dzieci, alergików oraz osób o wrażliwej skórze. Len firmy dziewczyn posiada gramaturę 170 g, co powoduje, że jest miły i przyjemny w dotyku. Produkcja pościeli odbywa się w Rzeszowie, szyta jest w Zgłobniu w gminie Boguchwała. Dla dziewczyn pracuje 8 krawcowych.

Materiał jest krojony specjalnym nożem. Kolejnym krokiem jest haftowanie monogramów pod indywidualne zamówienia klientów, później zszywanie, następnie wykonywana jest plisa, przyszywane guziki, obszywane dziurki specjalną maszyną.

Kolejny krok to prasowanie i składanie do pudełek. Sakiewki wypełniane są ręcznie, mieszanką suszonej lawendy. – Nasza pościel szyta jest pod indywidualne zamówienie każdego klienta. To on wybiera rozmiar pościeli, haft, kolor nici. Ważne – nasza pościel jest spersonalizowana poprzez haftowane monogramy – wyjaśnia Asia Hostyńska.

Grupą docelową firmy dziewczyn są osoby, które świadomie wybierają zdrowy tryb życia, chcą poprawić jakość swojego snu poprzez spanie w dobrej, antyalergicznej, naturalnej pościeli. – Ale również klienci szukający pięknego, subtelnego i eleganckiego designu – podkreślają właścicielki Luxury Eight.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama