Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Ropczycach zatrzymali 29-latka, podejrzanego o zabójstwo 40-letniego mężczyzny podczas libacji w Sędziszowie Małopolskim. 

W poniedziałek, 30 listopada, przed godz. 15:00, dyżurny ropczyckiej komendy został powiadomiony o odnalezieniu zwęglonych zwłok w kompleksie leśnym w Boreczku. Policjanci, pod nadzorem prokuratora i przy udziale biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie, zabezpieczyli ślady przestępstwa.

Funkcjonariusze ustalili, że ofiarą jest 40-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. W zeszły czwartek w jednym z mieszkań w Krakowie, policjanci zatrzymali 29-latka podejrzewanego o dokonanie zbrodni. Jak twierdzi sierż. sztab. Wojciech Tobiasz, rzecznik policji w Ropczycach, mężczyzna wkrótce miał wyjechać za granicę.

Do tragedii doszło podczas alkoholowego spotkania w Sędziszowie Młp. – w mieszkaniu sprawcy. – W pewnym momencie pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której 29-latek uderzył kolegę w głowę, a gdy ten upadł na podłogę dusił go, powodując jego zgon. Sprawca, aby ukryć ślady zbrodni, wywiózł ciało do lasu i tam je podpalił – informuje Wojciech Tobiasz. 

– Zwłoki odnaleźli przypadkowi świadkowie. Do zabójstwa doszło tego samego dnia – mówi Marta Bielecka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Ropczycach. 

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W piątek prokurator przedstawił 29-latkowi zarzut zabójstwa. Grozi mu za to nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd, na wniosek prokuratury, zdecydował o aresztowaniu 29-latka na trzy miesiące. 

Śledczy ustalili, że związek z tą sprawą mają jeszcze dwaj znajomi podejrzanego, którzy uczestniczyli w libacji. 25-letni mieszkańcy powiatu ropczycko-sędziszowskiego usłyszeli zarzuty nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w sytuacji zagrażającej życiu. – Jeden z nich będzie również odpowiadał za niepowiadomienie o przestępstwie – dodaje rzecznik Tobiasz.

Obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju, mają również poręczenie majątkowe oraz zakaz wzajemnych kontaktów między podejrzanymi.

Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Ropczycach

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama