Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie przejęła poszukiwania 71-letniej Tetiany Korjachenko. Kobieta zaginęła po przekroczeniu polsko-ukraińskiej granicy z Medyce. 

O poszukiwaniach obywatelki Ukrainy pisaliśmy 7 marca. Tetiana Korjachenko w pierwszych dniach była poszukiwana przez Komendę Miejską Policji w Przemyślu, teraz akcję przejęli funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. 

Kobieta do Polski wyruszyła ze swoim mężem, ale zostali rozdzieleni jeszcze po stronie ukraińskiej. – Każde z nich osobno przekraczało granicę w Medyce – informuje KWP w Rzeszowie.

Tetiana Korjachenko przekroczyła pieszo polsko-ukraińską granicę 28 lutego, o godz. 3:45 w nocy. Zarejestrował ją monitoring. Jak podaje policja, miała ze sobą transporterek z kotem i niewielki bagaż. W przenoszeniu toreb pomagał jej strażnik graniczny.

Kobieta poszła w nieznanym kierunku, nie wiadomo czym i dokąd się udała w dalszą podróż. Do tej pory nie wiadomo, gdzie kobieta przebywa. Nie skontaktowała się z mężem, który znalazł schronienie w Przemyślu.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Rysopis zaginionej: 

Tetiana Korjachenko ma 158 cm wzrostu, szczupłą budowę ciała, włosy dłuższe, siwe, czesana w kok, oczy niebieskie, uszy średnie przylegające, nos średni, prosty, brak uzębienia. Brak znaków szczególnych.

Obywatelka Ukrainy była ubrana w ciemną kurtkę do kolan z kapturem, czarne spodnie materiałowe, miała na głowie jasną chustkę.

KWP w Rzeszowie apeluje o pomoc w odnalezieniu Tetiany Korjachenko. Numery telefonu do Wydziału Kryminalnego: 47 821 2430, 47 821 2411, 47 821 2325. Przez całą dobę działa nr telefonu dyżurnego KWP: 47 821 2310. Można też dzwonić na nr alarmowy 112.

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama