Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Rzeszów po raz kolejny walczy o miano najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta w Polsce. Głosować można codziennie. W pierwszym etapie do 7 stycznia.

Wystartowała 12. edycja „Świeć się z Energą”, ogólnopolskiego plebiscytu, w którym wybierane są najpiękniejsze iluminacje rozświetlające polskie miasta.

Akcja co roku rozpala lokalny patriotyzm oraz pozwala nieść charytatywne wsparcie w najdalsze zakątki kraju. Dla potrzebujących z 16 zwycięskich miast z całej Polski, Energa z Grupy Orlen przekazuje bowiem nowoczesny sprzęt AGD o wartości 200 tys. zł.

Miasta walczą najpierw regionalnie. W każdym województwie zostanie wybrany 1 zwycięzca plebiscytu. Następnie reprezentanci 16 regionów powalczą w ogólnopolskim finale. Ocena kandydatów odbywać będzie się na podstawie zdjęć rozświetlonych świątecznie miast opublikowanych na SwiecSie.pl.

Zwycięzca zdobędzie tytułu „Świetlnej Stolicy Polski” oraz przeznaczone dla osób potrzebujących nagrody o łącznej wartości 50 tys. zł. Do każdego z pozostałych finalistów trafia pomoc o wartości 10 tys. zł.

W ostatniej edycji „Świeć się z Energą” wzięło udział aż 175 miejscowości. Od początku akcji charytatywne wsparcie trafiło do podopiecznych z ponad 200 placówek w całej Polsce. Otrzymały one lodówki, pralki oraz mniejsze sprzęty AGD.

Głosowanie w pierwszym etapie rozpoczęło się 14 grudnia i potrwa do 7 stycznia 2021 r. Finał zabawy rozpocznie się 7 stycznia i potrwa do 25 stycznia. Aktualne informacje o plebiscycie i towarzyszących mu konkursach w ramach „Świeć się z Energą” śledzić można na stronie SwiecSie.pl oraz w mediach społecznościowych z #SwiecSie.

Chcesz zagłosować na Rzeszów? Kliknij TUTAJ

Jak co roku plebiscytowi miast towarzyszy konkurs fotograficzny. Amatorzy fotografii mogą rywalizować w kilku kategoriach: Moje Miasto, Mój Dom, Moi Bliscy, Moja Iluminacja i Moja Szopka. W konkursie ocenianym przez jury nagrody zostaną przyznane w 5 kategoriach: 3 tys. zł dla zdobywcy Grand Prix, 1000 zł dla pięciu zwycięzców w poszczególnych kategoriach oraz 25 wyróżnień o wartości 500 zł.

Dodatkowo w każdym województwie nagrodzonych będzie po trzech autorów prac, które zdobędą najwięcej punktów w głosowaniu internautów. Konkurs fotograficzny potrwa do 25 stycznia.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama