Zdjęcie: Pixabay

Do 25 marca br. na Podkarpaciu nie można urządzać imprez artystycznych i rozrywkowych. Taki zarządzenie w piątek wydała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. 

Oprócz tego, że od środy obowiązuje zakaz imprez masowych (powyżej 1000 osób), wojewoda w piątek zawiesiła wszelkie imprezy artystyczne i rozrywkowe w naszym regionie bez względu na lokalizację i liczbę ich uczestników. W szczególności dotyczy to imprez w teatrach, operach, operetkach, filharmonii, kinach, muzeach, bibliotekach, domach kultury, galeriach sztuki i innych obiektach. 

Wykonanie zarządzenia powierzono komendantowi wojewódzkiemu policji w Rzeszowie. Zawieszenie imprez artystycznych i rozrywkowych ma zahamować tempo rozprzestrzenia się koronawirusa, którym na Podkarpaciu zaraziło się już 6 osób.

Nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie, poinformowała nas, że ci, którzy złamią zarządzenie mogą odpowiedzieć za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach, powodując zagrożenie epidemiologiczne. Mówi o tym artykuł 165. Kodeksu Karnego. Jego złamanie grozi karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

Nie czekając na zarządzenie, wiele rzeszowskich restauracji, pubów i klub muzycznych zamknęło już swoją działalność. Pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ

Zarządzenie wojewody obowiązuje od piątku, 13 marca. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama