Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

W środę w ośrodku „Rewita” w Solinie zakończyła się przymusowa kwarantanna dla 94 Polaków, którzy 7 kwietnia wrócili do naszego kraju z Włoch. 

– Wszyscy kończący kwarantannę powrócą dziś do swoich domów. U żadnej z tych osób nie wystąpiły objawy związane z COVID-19. Bardzo dziękujemy wszystkim za współpracę, w tym szczególnie żołnierzom, którzy pomogli w logistyce oraz dyrektorowi ośrodka „Rewita” – poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik wojewody podkarpackiego. 

W ośrodku “Rewita” 14-dniowej kwarantannie było poddanych 94 Polaków, którzy 7 kwietnia wrócili z Włoch do Polski specjalnym samolotem, wynajętym przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Embreaer 195 wylądował na lotnisku w Jasionce. Prosto z lotniska Polaków przewieziono 5 autokarami, pod eskortą policji i sanepidu, do „Rewity” w Solinie. 

Specjalny rejs z Mediolanu i Rzymu z Polakami na pokładzie był możliwy także przy wsparciu Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwa Obrony Narodowej, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Ministerstwa Zdrowia i PLL LOT. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart umożliwiła Polakom odbycie kwarantanny zbiorowej. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: