Zdjęcie: KWP Rzeszów

31 osób zdobyło prawo jazdy za łapówki, które wręczali 52-letniemu mieszkańcowi powiatu mieleckiego. W domu mężczyzny policjanci znaleźli broń, amunicję oraz materiały wybuchowe.

Postępowanie w sprawie pośredniczenia w załatwieniu pozytywnego zaliczenia egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy różnych kategorii przez kilkanaście miesięcy prowadzili policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy w Mielcu.

Ustalili, że proceder miał miejsce w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na Śląsku w latach 2005–2008. Policjanci przesłuchali kilkudziesięciu świadków, dokonali przeszukań oraz zatrzymań.

Zarzuty przedstawiono 52-letniemu mieszkańcowi powiatu mieleckiego. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w latach 2005-2008 powołując się na wpływy w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego na Śląsku oferował pomoc w zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego na prawo jazdy.

– Za załatwienie prawa jazdy mężczyzna przyjmował kwotę od 1000 do 6000 złotych – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci udowodnili, że mężczyzna miał na Śląsku kontakty z właścicielem ośrodka nauki jazdy. 52-latek oferował chętnym z powiatu mieleckiego wystawienie zaświadczenia o ukończeniu kursu prawa jazdy, choć na nim byli.

Właściciel ośrodka szkolenia kierowców wraz z zaprzyjaźnionymi lekarzami zajmował się wystawianiem fałszywych zaświadczeń lekarskich, które są potrzebne do przystąpienia do egzaminu.

W domu 52-letniego mężczyzny policjanci ujawnili broń, amunicję oraz materiały wybuchowe. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Udowodniono mu załatwienie prawa jazdy 31 osobom.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama