Zdjęcie: Pixaby

Jeżeli na co dzień spotykasz się z ofertami pracy, założę się, że w ciągu ostatnich 3 dni trafiło do Ciebie co najmniej jedno ogłoszenie o zarabianiu „bez wychodzenia z domu”. Choć osiąganie pokaźnych przychodów faktycznie jest możliwe bez konieczności wstawania z łóżka – spora część tych ofert to tandetne naciąganie na pracę, która finalnie nie przynosi żadnych wymiernych korzyści. Przedstawiamy możliwości i obszary, w których warto działać, aby wirtualna praca przenosiła się na rzeczywisty zysk. Na co warto zwrócić uwagę?

Zanim jednak przejdziemy do wspomnianych możliwości, spróbujmy zrozumieć zachodzące w społeczeństwie zmiany, by dowiedzieć się – w jaką stronę podąża rynek i jak możemy to wykorzystać.

Na przestrzeni ostatnich lat sposoby zarabiania pieniędzy zmieniły się diametralnie. Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawia, że stopniowo zmienia się także zakres pracy – sztuczna inteligencja coraz częściej zastępuje ludzi w prostych działaniach. Elon Musk zapowiada kolejne rewolucje, a w Finlandii testuje się program bezwarunkowego dochodu gwarantowanego, dzięki któremu wybrani obywatele nie muszą pracować, żeby otrzymywać pieniądze na utrzymanie. Dzisiejsza codzienność jeszcze do niedawna wydawała się absolutną abstrakcją.

Cofnijmy się w czasie o kilka kroków, by uwydatnić różnice i docenić możliwości, które teraz są w zasięgu ręki.

Wyobraźmy sobie młodzieńca, który chciałby zostać kowalem i pokonać konkurencję w całym mieście. Jakie wyzwania spotykały go na drodze od pomysłu do osiągnięcia celu? Było ich mnóstwo.

Po pierwsze – musiał poznać kogoś, od kogo mógłby się uczyć i przekonać go do podzielenia się wiedzą. Dalej – przyswoić skomplikowaną wiedzę. Z fachem w ręku musiał następnie zdobyć sprzęt potrzebny do pracy i dobre miejsce, w którym może przyjmować klientów. A na końcu – zatrudnić pomocnika, który wesprze go w obsłudze klientów. I przeskoczyć jeszcze więle spadających pod nogi kłód, których nie spodziewał się wcześniej.

Dzisiaj większość wiedzy możesz zdobyć nawet bez wydawania złotówki dzięki materiałom dostępnym w sieci czy na różnych wydarzeniach stacjonarnych, które znajdziesz w każdym większym mieście, a niezbędny wkład własny to przede wszystkim urządzenie z dostępem do internetu. Szczególnie w przypadku, kiedy zechcesz działać w jednym z tych trzech obszarów – nowoczesnych kopalni złota.

e-Commerce, czyli kupowanie przez Internet

Dane z raportu „E-Commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska” przygotowanego przez Gemius wiemy, że wartość polskiego rynku e-sprzedaży to ok. 35-40 miliardów złotych. W sieci znajdziemy kilkadziesiąt tysięcy polskich sklepów internetowych, których wartość i obrót ciągle rośnie.

Większość kosztów otwarcia e-sklepu jesteś w stanie pokryć nawet z najniższej krajowej, a Internet aż kipi od porad ekspertów, którzy bezpłatnie dzielą się wiedzą na temat tanich form promocji biznesu.

Dzięki specjalnym narzędziom możesz samodzielnie stworzyć sklep, nawet jeżeli nie masz pojęcia o programowaniu, a zaawansowane możliwości analityczne pozwolą Ci na dokładne mierzenie niemal wszystkich działań i rozsądne rozwijanie biznesu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Waluty cyfrowe, czyli nowa, lepsza gotówka

Czy potrzebujesz doświadczenia, żeby zarabiać na walutach cyfrowych? Nie, choć im więcej wiesz, tym pewniejsze kroki możesz stawiać. W ciągu kilku miesięcy ogromną popularność zyskał Bitcoin, który może wręcz zastąpić gotówkę i stanowić jej nowoczesną formę na całym świecie.

Choć największymi wygranymi są ci, którzy od dawna wiedzą, co to jest Bitcoin i śledzili jego rozwój „na bieżąco”, szacuje się, że nadal inwestycja w tę walutę może okazać się cennym ruchem.

W ciągu ostatniego roku wartość Bitcoina wzrosła aż o 800% i wynosi obecnie po ponad 6 tysięcy dolarów, a zgodnie z ankietą przeprowadzoną przez telewizję CNBC, w ciągu kolejnych 10 miesięcy wartość przekroczy próg 10 tysięcy dolarów.

Czy – a może właściwie: kiedy – Bitcoin zastąpi klasyczne waluty, a podjęta dzisiaj inwestycja przyniesie znaczący zwrot? Obserwuj rozwój trendu lub podejmij decyzję o inwestycji.

Potęga usług na przykładzie mediów społecznościowych

Z roku na rok rośnie popularność zastosowania rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję – także w biznesie i przemyśle. Długo jednak będziemy czekać na roboty, które będą mogły sprawdzić się w pracy kreatywnej.

Właśnie dlatego – jeżeli chcesz realizować usługi w branży reklamowej, takie jak choćby prowadzenie działań komunikacyjnych dla fanpage’y – nie dość, że szeroki wachlarz obowiązków możesz wykonywać sprzed własnego biurka, to nie musisz martwić się o to czy nie wygryzą Cię roboty.

Ogromną zaletą pracy w mediach społecznościowych jest fakt, że zrozumienie i obycie z danymi narzędziami często jest znacznie ważniejsze niż lata doświadczenia w branży.

Czy e-Commerce, waluty cyfrowe albo nowoczesne usługi są warte zainteresowania? To ważne pytanie, jeżeli myślisz o przekwalifikowaniu się albo dopiero wybierasz swój pierwszy kierunek. Statystyki mówią jednoznacznie. Staraj się śledzić nowinki, jeżeli posiadasz środki – inwestuj i pamiętaj – coraz częściej doceniane są umiejętności miękkie, dlatego próbuj,  podejmuj eksperymenty i szukaj swojej drogi do realizacji i kopalni złota.

Reklama