Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Koszmarne ustalenia prokuratury w sprawie zabójstwa 80-letniej mieszkanki podrzeszowskiego Lutoryża. Zabił ją 43-letni syn. Matce odrąbał głowę siekierą. 

O zabójstwie 80-letniej Krystyny K., do którego doszło w środę przed południem, informowaliśmy TUTAJ. Wtedy było wiadomo, że na podwórzu przed jednym z domów znaleziono ciało kobiety. Policja informowała, że jej syn, 43-letni Dawid K., zadał matce śmiertelne ciosy ostrym narzędziem. Mężczyzna został zatrzymany. 

W czwartek Dawida K. przesłuchano w Prokuraturze Rejonowej w Rzeszowie. – Przedstawiliśmy mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Nie przyznał się do winy, odmówił składania wyjaśnień, nie zgodził się na udział w eksperymencie procesowym i wizji lokalnej – mówi Tomasz Kozak, szef rzeszowskiej prokuratury.  

Ustalenia okoliczności zbrodni są szokujące. Na miejscu policjanci zabezpieczyli noże kuchenne i siekierę, które Dawid K. użył do zabójstwa matki. Najpierw zadawał jej ciosy nożem, a następnie siekierą odrąbał matce głowę. – Chciał potem jeszcze poćwiartować zwłoki. Tak się nie stało z uwagi na reakcję sąsiadów – twierdzi prokurator Kozak. 

Jeden z nich sąsiadów, który odciągał Dawida K., został uderzony metalową rurką w lewe przedramię.  

Tło zabójstwa nie jest znane, wiadomo jedynie, że między matką a synem doszło do awantury. Dawid K. leczył się psychiatrycznie, wiele razy przebywał w szpitalach psychiatrycznych. W czwartek, na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Rzeszowie aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Grozi mu dożywotnie więzienie. 

Sąd zdecydował, że Dawid K. będzie przebywał na oddziale psychiatrycznym Aresztu Śledczego w Krakowie. Mężczyzna nie był wcześniej karany. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama