Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News

Do 8 lat więzienia grozi 57-letniemu Jackowi H., który 3 grudnia na przejściu dla pieszych przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie śmiertelnie potrącił 27-latka. 

Jacek H., który kierował volvo, zarzuty usłyszał w środę w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów. Mężczyzna jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. – Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Kierowca niewłaściwie obserwował jezdnię – mówi Katarzyna Drupka, szefowa rzeszowskiej prokuratury. 

– Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i odmówił składania wyjaśnień – poinformował w czwartek Artur Grabowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Jackowi H. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Trzy dni po zdarzeniu 6 grudnia policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Jacek H. jest znanym rzeszowskim lekarzem, po przesłuchaniu został zwolniony do domu. Prokuratura nie stosowała wobec niego żadnych środków zapobiegawczych. 

Do tragedii doszło 3 grudnia br. przed godz. 7:00 na oznakowanym przejściu dla pieszych na wysokości galerii handlowej „Nowy Świat”. 27-letni mieszkaniec Rzeszowa zginął na miejscu. Moment wypadku zarejestrowała jednak z kamer. Nagranie jest jednym z dowodów w śledztwie. 

Po tragedii zapadła decyzja, że policja wystąpi do ratusza z wnioskiem o zamontowanie na feralnym przejściu dla pieszych na ulicy Krakowskiej sygnalizacji świetlnej.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama