Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Uniwersytet Rzeszowski dołącza do Politechniki Rzeszowskiej oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie zajęcia w semestrze letnim od 22 marca do 9 kwietnia będą odbywać się zdalnie. 

Zarządzenie rektora UR prof. Sylwestra Czopka ma związek z lockdownem, który w całym kraju będzie obowiązywał od soboty (20 marca) do 9 kwietnia. Politechnika Rzeszowska zdecydowała, że u niej nauka zdalna będzie trwała do 3 maja, na WSIiZ do końca kwietnia.

Uniwersytet Rzeszowski na zdalne nauczanie przechodzi od poniedziałku (22 marca) do 9 kwietnia. Zarządzenie rektora dotyczy wszystkich kierunków (niezależnie od formy i trybu kształcenia) z wyłączeniem praktyk na kierunkach: lekarskim, pielęgniarstwie, położnictwie, dietetyce, elektroradiologii, fizjoterapii, ratownictwie medycznym i zdrowiu publicznym.

Zdalne nauczanie od 22 marca do 9 kwietnia dotyczy też zajęć dla doktorantów, na studiach podyplomowych oraz innych formach kształcenia. Praktyki mogą się odbywać zgodnie z dotychczasowym harmonogramem, o ile zgodę na to wyrazi podmiot, w którym praktyki się odbywają.

Ponadto, od 22 marca do 9 kwietnia uniwersytecka biblioteka będzie czynna z zachowaniem reżimu sanitarnego, o ile w tej materii wytyczne rządu lub Głównego Inspektora Sanitarnego nie zostaną zmienione. Dostęp do zbiorów (w formie skanów) jest również możliwy po złożeniu zamówienia za pośrednictwem formularza online na stronie biblioteki.

W siedzibie Uniwersytetu Rzeszowskiego mogą być prowadzone badania naukowe z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Administracja UR od 22 marca do 9 kwietnia będzie pracowała w trybie dyżurowym lub rotacyjnym. Decyzja w sprawie organizacji pracy jednostek organizacyjnych UR należy do ich kierowników. Tutaj jest zastrzeżenie, praca w siedzibie uczelni ma być w pełnym wymiarze czasowym – od 7:30 do 15:30.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama