Zdjęcie: Pixabay

Szukasz pracy? Przyjdź w środę, 30 października, na XII Europejskie Targi Pracy, które odbędą się w hali Podpromie w Rzeszowie. Wstęp bezpłatny. 

Na rynku pracy brakuje pracowników. Sam etat już nie wystarcza, bo dla osób szukających zatrudnienia liczą się nie tylko pieniądze, ale również możliwość rozwoju zawodowego i inne benefity, jak chociażby świąteczne bony, pakiety socjalne czy elastyczny czas pracy.

O swoich wzajemnych oczekiwaniach pracodawcy oraz pracownicy porozmawiają na XII Europejskich Targach Pracy, które odbędą się w środę, 30 października, na Podpromiu. Targi są dla wszystkich, którzy szukają pracy lub decydują się na zmianę w dotychczasowej karierze zawodowej.

Jak twierdzi Karolina Puc, kierownik projektu w MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, które są organizatorem Europejskich Targów Pracy, po ich każdej edycji pracę znajduje zwykle ponad 100 osób. 

Od 9:00 do 15:00 na Podpromiu zaprezentuje się ok. 60 wystawców z branży informatycznej, lotniczej, produkcyjnej, motoryzacyjnej, spożywczej, doradczej, bankowej, budowlanej i consultingowej. Będą nie tylko firmy z Podkarpacia, ale też z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Brzeska, Gliwic i Opola oraz zagraniczne spółki, m.in. z Niemiec.

Karolina Puc twierdzi, że wystawcy zaoferują nawet kilka tysięcy wakatów i prawie tyle samo atrakcyjnych ofert stażów i praktyk. Organizatorzy Targów radzą, by zabrać ze sobą CV w kilku egzemplarzach i zostawić je na stoiskach, które nas najbardziej interesują.

Na przyszłych pracowników czekać będą osoby rekrutujące z Pratt & Whitney, Lufthansy, LOT AMS, EME Aero, Kirchhoff, Makaronów Polskich, Tarkonu, Axtone,  MTU Aero Engines Polska, Deloitte, CNC-EXPERTS, Specjału i Besty.

Obok nich pojawi się też sporo agencji oferujących legalną pracę za granicą, szczególnie w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii. Przyjadą nawet pracownicy Ambasady Kanady z Warszawy. Jak zaplanować wyjazd za granicę oraz odnaleźć się w polskiej rzeczywistość tuż po powrocie do kraju, podpowiedzą z kolei doradcy z Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Europejskie Targi Pracy wyróżnia to, że nie koncentrują się wyłącznie na młodych absolwentach szkół, ale przyciągają także osoby już zatrudnione, z doświadczeniem, które chciałyby zmienić pracę – podkreśla Karolina Puc. 

W jednym miejscu będzie można wypełnić dokumenty aplikacyjne oraz złożyć je bezpośrednio u pracodawców, a także odbyć rozmowy kwalifikacyjne z krajowymi oraz zagranicznymi przedsiębiorcami i zdobyć w ten sposób pewne, legalne zatrudnienie w krajach unijnych.

– Dla firm to także okazja, by zbudować bazę potencjalnych pracowników – twierdzi Karolina Puc.

Środowe Targi to nie tylko część wystawiennicza, ale również warsztaty i prezentacje przygotowane przez firmy poszukujące pracowników. O popycie na zawód mechanika lotniczego oraz perspektywach rozwoju branży MRO na Podkarpaciu opowiedzą przedstawiciele LOT Aircraft Maintenance Services.

Temat ten nabiera znaczenia tym bardziej, że do 2022 roku w Jasionce ma powstać baza obsługi technicznej samolotów, która będzie jedną z największych i najnowocześniejszych w Europie. W hangarach pracę znajdzie blisko 1600 osób. 

Sposobami na udaną i przede wszystkim efektywną rozmowę kwalifikacyjną podzielą się eksperci z Deloitte Business Services, z kolei specjaliści z rzeszowskiego Pratt & Whitney odpowiedzą na pytanie: „Po co kształtować kompetencje kluczowe u uczniów?”.  

Program XII Europejskich Targów Pracy: 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 9:00 – Otwarcie Targów dla zwiedzających

Prezentacje w ramach Targów Pracy:

9:20-9:45 – CNC-EXPERTS – „ Jesteśmy tutaj, by Cię wspierać. Poznaj nas!”

Prowadzący: Agnieszka Rykiel,Recruitment Consultant

10:00-10:50 – „Mechanik Lotniczy poszukiwany! Perspektywy rozwoju branży MRO w województwie podkarpackim.” (LOT AMS)

Prowadzący:

– Paweł Szymanek – szef Służby Obsługi Liniowej, kierownik Zespołu ds. Organizacji Bazy w Rzeszowie

– Artur Szymański – inżynier lotniczy, członek Zespołu ds. Organizacji Bazy w Rzeszowie

10:55-11:35 – „Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? – Z perspektywy rekrutera” (Deloitte CE Business Services)

Prowadzący: Katarzyna Radzik, HR Business Partner

11:40 -12:05 – EME Aero – „Stwórz z nami swoją przyszłość w branży lotniczej”

12:10-12:35 „Po co kształtować kompetencje kluczowe u uczniów? Kompetencje przyszłości w dobie digitalizacji.” (Pratt & Whitney Rzeszów)

Prowadzący: Karolina Tucharz, dyrektor personalny ds. operacyjnych, Pratt & Whitney Rzeszów

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama