Zespół “Rustavi”, który od 50 lat jeździ po świecie z gruzińskimi pieśniami i tańcami narodowymi, po raz pierwszy zawita z dużą trasą do Polski. Wystąpi między innymi w Rzeszowie.
Tańce ludowe w wykonaniu światowej klasy artystów, a w tle chór i tradycyjne instrumenty z różnych regionów Gruzji.
Legendarny Zespół Pieśni i Tańca “Rustavi” zachwyca publiczność na całym świecie od 50 lat. Na koncie ma ponad 8 tys. widowisk w 80 krajach.
– Energia mężczyzn z gór Kaukazu, z ich pojedynkami na szable i akrobacjami, oraz łagodność pięknych, sunących po scenie kobiet, sprawiają, że w każdym tańcu i pieśni rozbrzmiewają historia narodu, regionu i miast Gruzji – chwalą organizatorzy.
Jesienią “Rustavi” odwiedzi aż 14 polskich miast, w tym Rzeszów. 9 listopada o godz. 19:30 zespół wystąpi w Filharmonii Podkarpackiej.
Dla naszych Czytelników przygotowaliśmy jedno podwójne zaproszenie na to wydarzenie. Aby je zdobyć, należy odpowiedzieć na pytania, kto i w którym roku założył “Rustavi”.
Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku do godz. 23:59 pod adresem e-mail: redakcja@rzeszow-news.pl.

(taz)
redakcja@rzeszow-news.p
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.












![Miłość, która ratuje świat. Wesołego Alleluja – mówi europoseł Bogdan Rzońca na Wielkanoc 2026 [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/Zyczenia-video-Bogdan-Rzonca-Wielkanoc-2026-218x150.jpg)


![W Rzeszowie powstanie Zielona Promenada. Miasto ogłasza przetarg, wiemy co się tam znajdzie [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zielona-promenada-staroniwa-rzeszow-218x150.jpg)


![Dramatyczne starcie z prawami fizyki na łuku drogi. Kolejny wypadek motocyklisty [ZDJĘCIA] motocyklista](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/motocyklist-wypadl-z-drogi-03-218x150.jpg)
![Chmielnicki Sprint pod Rzeszowem. Każdy kierowca może wystartować, trwają zapisy [PROGRAM]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/chmielnicki-sprint2026-218x150.jpg)













![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)












