Zdjęcie: Materiały Podkarpackiej Komisji Filmowej. Za zdjęciu: "Rzeszowskie janusze. Rodzina"

Kręcisz filmy krótkometrażowe? Pasjonuje cię historia i ludzie Podkarpacia? Jeśli tak, koniecznie zgłoś się do konkursu „Podkarpacka Kronika Filmowa”. Na swoją produkcję możesz otrzymać nawet 20 tys. zł. 

Podkarpacka Komisja Filmowa ogłasza po raz piąty nabór do konkursu „Podkarpacka Kronika Filmowa”. Tym razem do rozdania jest 80 tys. zł, przy czym jeden twórca na swój film może zdobyć maksymalnie 20 tys. zł. 

„Podkarpacka Kronika Filmowa” to konkurs, który wspiera powstawanie filmów ukazujących region w kontekstach aktualnych i historycznych, w formie krótkometrażowych dokumentów, animacji i realizacji fabularnych. Program ten ma sprzyjać tworzeniu warunków do rozwoju produkcji filmowych na Podkarpaciu oraz dokumentowaniu historii, teraźniejszości i dziedzictwa kulturowego regionu.

Powstałe w wyniku konkursu filmy muszą stanowić zapis dziedzictwa kulturowego i społecznego regionu. Ich zadaniem jest upamiętnię osób i grup społecznych, ich wkład w budowanie wizerunku regionu oraz życie codzienne. Filmy te mogą także dokumentować istotne dla regionu wydarzenia, miejsca, elementy spuścizny, inicjatywy społecznych, które są ważne dla kultury i historii regionu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do programu można zgłaszać się do 27 marca. Szczegółowe zasady naboru wniosków oraz niezbędne dokumenty można znaleźć TUTAJ. 

Przez poprzednie cztery edycji „Podkarpackiej Kroniki Filmowej” zrealizowano już ponad 20 krótkometrażowych filmów traktujących w interesujący sposób o wydarzeniach, miejscach i ludziach związanych z regionem. Wśród nich można znaleźć m.in. film „Rzeszowskie janusze. Rodzina”, który wyprodukowała Fundacja Rzeszowska, czy „Sklep Schaittra” wyprodukowany przez BabelskiFilm.

(jg)

redacja@rzeszow-news.pl 

Reklama